Jak urządzić kuchnię w stylu nowojorskim?

Choć styl nowojorski przeznaczony jest w szczególności dla mieszkań o dużym metrażu, to trzymając się jego zasad można dopasować go także do mniejszych przestrzeni i zaaranżować również takie mieszkania. Jakie są wyznaczniki tego stylu, które powinno się zaimplementować przy urządzaniu kuchni?

Powrót do klasyki

W przypadku urządzania kuchni niezwykle ważne są oczywiście meble i w wersji nowojorskiej dąży się w dużej mierze do klasycznych rozwiązań. Próżno szukać tutaj nowoczesnych designów z przeszklonymi frontami. Najlepsze są klasyczne meble drewniane, które często posiadają ozdobne żłobienia lub ramki. Powinien się tu także znaleźć blat, który będzie łączył strefę przeznaczoną do gotowania z miejscami jadalnymi. Przy nim dobrze jest umieścić podwyższone krzesła barowe, najlepiej ze skórzanymi obiciami. Na https://www.meblezagrosze.pl/ można znaleźć wiele inspiracji tego typu.

Jasna kolorystyka

W stylu nowojorskim liczy się przestrzenność, ale co za tym idzie także jasność, a więc powinno się unikać dominacji ciemnych kolorów. Mogą się pojawić brązowe elementy oraz wstawki, lecz optymalnym rozwiązaniem będzie biały lub kremowy zestaw mebli kuchennych, bowiem nie będziemy się wtedy czuli przytłoczeni. Oryginalne brązowe odcienie drewna mogą się znaleźć choćby przy jednej ze ścian pokoju lub w ramach krzeseł, które będą dopełnieniem jasnych mebli. W kuchni urządzonej w takim stylu nie może też zabraknąć typowych, wiszących lamp nowojorskich. Rozświetlą one dodatkowo przestrzeń i w połączeniu z jasną kolorystyką jeszcze bardziej powiększą przestrzeń optyczną naszej kuchni.

Dodaj komentarz

czternaście − jedenaście =