Owoce – dlaczego warto je spożywać?

Wiele zalet

Owoce są jednym z najbardziej pożywnych pokarmów. Oprócz tego, że zawierają dużo wody, są bogate w błonnik, witaminy i minerały.

Mają niską zawartość kalorii, co czyni je doskonałym wyborem dla osób, które chcą schudnąć.

Wiele badań wykazało, że osoby, które jedzą więcej owoców, rzadziej zapadają na choroby serca, cukrzycę i nadciśnienie.

Spożywanie owoców może również pomóc w zapobieganiu nowotworom i poprawić układ odpornościowy poprzez wzmocnienie jego obrony przed bakteriami, wirusami i innymi mikroorganizmami powodującymi infekcje.

Poniżej przedstawiono niektóre z korzyści związanych ze spożywaniem owoców:

Regularne jedzenie owoców pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi 

Zapobiegając w ten sposób chorobom serca, takim jak miażdżyca i udar. Dzieje się tak, ponieważ zawierają one duże ilości rozpuszczalnego błonnika, który wiąże kwasy żółciowe w jelitach, zmniejszając w ten sposób wchłanianie cholesterolu z pożywienia do krwiobiegu.

Owoce są bogate w antyoksydanty zwane flawonoidami

Pomagają zapobiegać uszkodzeniom komórek spowodowanym przez wolne rodniki wytwarzane podczas metabolizmu tlenu przez komórki naszego ciała (utlenianie). Powoduje to proces starzenia się i zwiększa ryzyko zachorowania na raka i choroby serca z powodu gromadzenia się wolnych rodników w komórkach ciała w czasie. Antyoksydanty neutralizują wolne rodniki i zapobiegają ich uszkodzeniu komórek, co prowadzi do przedwczesnego procesu starzenia się, a także wielu innych problemów zdrowotnych, w tym nowotworów.

Jeśli chcesz spożywać ich więcej, to hurtownia warzyw i owoców Poznań, jest miastem, w którym to osiągniesz.

Dodaj komentarz