Jak zorganizować imprezę plenerową?

Life & Style
szerokie-ramy
Jak zorganizować imprezę plenerową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Organizowanie przyjęć na świeżym powietrzu to tylko jedna z wielu korzyści, jakie niosą ze sobą ciepłe letnie dni. Niezależnie od tego, czy masz mały ogródek, czy dysponujesz dużą przestrzenią, będziesz mógł cieszyć się świeżym powietrzem, spacerując i rozmawiając z gośćmi. Jeśli często organizujesz przyjęcia, prawdopodobnie wiesz już, że impreza plenerowa to coś więcej niż wysłanie kilku zaproszeń i ustawienie krzeseł. Oto kilka wskazówek które sprawią, że każda impreza na świeżym powietrzu będzie bezstresowa.

Zrób listę!

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed przystąpieniem do działania, jest planowanie. Zrób listę gości, potrzebnego wyposażenia i produktów, które musisz kupić. Uwzględniając wszystko, co jest potrzebne do zorganizowania imprezy. Stwórz listę zadań, które koniecznie trzeba zrobić przed rozpoczęciem imprezy i na bieżąco odznaczaj te, które zostały wykonane.

Zaplanuj menu 

Planowanie menu na imprezę plenerową nie musi być trudnym zadaniem. Zainteresuj się tym, co umieścić w menu na co najmniej tydzień przed imprezą, aby mieć czas na zakupy składników lub złożenie zamówienia w firmie cateringowej. Oferuj bufet z różnymi opcjami jedzenia, takimi jak wegetariańskie czy bezglutenowe, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zapomnij o napojach! Jeśli zdecydujesz się podawać alkohol, zapewnij także opcje bezalkoholowe.

Zadbaj o właściwe miejsce 

Przestrzeń na imprezę powinna mieć wystarczająco dużo miejsc siedzących dla wszystkich gości. W zależności od klimatu imprezy, możesz użyć krzeseł ogrodowych, ławek lub koca i poduszki, imitując piknik. Zadbaj o schronienie przed bezpośrednim słońcem. Dobrym pomysłem może okazać się wynajem namiotów na imprezy. Nocna impreza plenerowa wymaga dużego oświetlenia. Nie musi być ono rażąco jasne – lampiony lub girlanda świetlna zapewnią miękkie, nastrojowe oświetlenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co warto mieć na uwadze przy kompletowaniu wyposażenia kuchennego?
Co warto mieć na uwadze przy kompletowaniu wyposażenia kuchennego?
Urządzanie kuchni to temat rzeka. O aranżowaniu tej przestrzeni można by napisać niejedną książkę. Chcąc jednak w kilku słowach streścić, […]
Polecamy