Co powinniśmy mieć przy sobie, jeżeli cierpimy na choroby przewlekłe?

Life & Style
szerokie-ramy
Co powinniśmy mieć przy sobie, jeżeli cierpimy na choroby przewlekłe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niestety w obecnym świecie coraz więcej jest chorób przewlekłych, z którymi zmaga się spora część społeczeństwa. Często takie schorzenia nazywamy cywilizacyjnymi, ponieważ pojawiły się one wraz ze zmianą stylu życia narodów wysokorozwiniętych. Wpływ na nie mają substancje, które spożywamy w wysoko przetworzonych produktach, nadmiar cukru, brak ruchu, nieustanne narażenie na zanieczyszczone powietrze oraz stres. Jednymi z najczęściej spotykanych chorób tego typu są problemy cukrzycowe, nadciśnienie czy też astma. Borykając się z takim zagadnieniem na co dzień, wiemy jak sobie z nim radzić, jednak pamiętajmy, że ludzie mijający nas na ulicy nie muszą mieć rozległej wiedzy medycznej umożliwiającej uratowanie nam życia w sytuacji podbramkowej. Z tego względu, zanim wyjdziemy z domu, zabierzmy kilka niezbędnych akcesoriów.

Niezbędnik osób cierpiących na choroby przewlekłe

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj schorzenia cierpimy, zawsze musimy pamiętać o zabraniu najpotrzebniejszych leków. Powinniśmy także wyposażyć się w tzw. breloczek ratunkowy, który kupimy np. pod adresem internetowym http://www.medluk.pl/breloczki-ratownicze-c-94.html. W zależności od nabytego modelu możemy wpisać tam numer kontaktowy do bliskiej nam osoby, krótką informację o naszej chorobie, jak również wskazówki ułatwiające ewentualną akcję ratunkową. Taka notatka może zwiększyć nasze szanse na przeżycie gdybyśmy stracili przytomność lub nawet mieli wypadek. Osoby pomagające nam będą miały zdecydowanie ułatwione zadanie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym warto obdarować miłośnika gór – najlepsze pomysły na prezent
Czym warto obdarować miłośnika gór – najlepsze pomysły na prezent
Góry są idealnym miejscem na spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny na świeżym powietrzu. Klimat górski jest niepowtarzalny, a widoki, […]
Polecamy