Czym są wykrywalne produkty i gdzie najczęściej są stosowane?

Czystość i sterylność jest w niektórych branżach kluczowa. Jednym ze sposobów na uniknięcie zanieczyszczenia wyrobów gotowych jest stosowanie produktów wykrywalnych. Korzystanie z nich pozwala utrzymywać wysoką jakość procesu produkcyjnego. 

Cechy produktów wykrywalnych

Produkty wykrywalne na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od przedmiotów używanych na co dzień. Tym, co je odróżnia to cząsteczki metalu umieszczone w ich wnętrzu. Dzięki nim przedmioty, które przypadkowo dostały się na linię produkcyjną, mogą zostać z niej usunięte. Zastosowanie detektorów metalu lub promieni rentgenowskich pozwala szybko zlokalizować ciało obce, zanim trafi do odbiorcy. W sprzedaży dostępne są m.in. artykuły biurowe, a nawet opaski zaciskowe wykrywalne.

Branża spożywcza i kosmetyczna

Z produktów wykrywalnych najczęściej korzysta się w branżach, w których higiena, czystość i sterylność są niezwykle istotne. Chodzi tu przede wszystkim o przemysł spożywczy zajmujący się wytwarzaniem żywności oraz kosmetyczny. Przedstawiciele tych firm doskonale zdają sobie sprawę, że obecność ciał obcych w sprzedawanych produktach może być niebezpieczna dla zdrowia odbiorców. Może również negatywnie wpływać na wizerunek firmy.

Dodaj komentarz