Z czego można wykonać przydomowy taras?

Ogród i dom
szerokie-ramy
Z czego można wykonać przydomowy taras?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesne tarasy przydomowe produkowane są dzisiaj z szeregu różnych materiałów, które w ciekawy sposób łączą funkcje estetyczne i praktyczne. Przed wyborem odpowiedniego materiału na zbudowanie własnego tarasu warto przyjrzeć się kilku ciekawych możliwościom.

Pomysły na wykonanie ogrodowego tarasu

Popularnym materiałem tarasowym, który od lat dobrze wpisuje się w polskie ogrody jest oczywiście drewno. Drewniane deski zachwycają kolorystyką, ułożeniem słojów i możliwościami ich przemalowywania, co sprawia, że sięga się po nie bardzo często. Co ciekawe, wiele osób zauważa, że piękno drewna nie idzie w parze z jego odpornością na deszcz, słońce czy mrozy, a deski naturalne z czasem się odkształcają, wyginają czy tracą kolor. I tu pojawia się pomysł na taras z desek kompozytowych, które w ostatnich kilku latach przeżywają prawdziwy boom popularności. Wyglądają niemal identycznie jak drewniane, ale wykonane są z tworzywa wytrzymałego i odpornego na deszcze.

Dodatkowo taki taras bardzo łatwo się układa i jest z czasem możliwość jego powiększenia bez większych uciążliwości. Klasyczna deska kompozytowa cena m2 również jest atrakcyjna, co wpływa na zainteresowanie klientów tym materiałem. Plusem jest też brak konieczności częstej pielęgnacji i piękny wygląd o każdej porze roku. Kolejnym pomysłem na taras może być budowa klasyczna: beton uformowany w przyjemny wzór czy płytki ceramiczne zewnętrzne, albo płyty chodnikowe. Każda z tych opcji ma dzisiaj swoich wielbicieli, a to sprawia, że mimo różnych właściwości technicznych i parametrów tarasowych materiałów każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wentylacja w domu – gdzie muszą być kratki wentylacyjne?
Wentylacja w domu – gdzie muszą być kratki wentylacyjne?
Niezależnie od tego, czy jest to budynek mieszkalny, czy biurowy, jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest sprawnie działająca wentylacja. Są […]
Polecamy