Jak chronić kable przed ich nieumyślnym uszkodzeniem?

Branża budowlana
szerokie-ramy
Jak chronić kable przed ich nieumyślnym uszkodzeniem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ochrona przewodów jest kwestią, o której często zapominamy. Zarówno w domu, jak i przemyśle, prawidłowe zabezpieczenie kabli gwarantuje bezpieczeństwo oraz bezawaryjną pracę. W instalacjach ściennych najczęściej stosuje się korytka kablowe oraz uchwyty, w celu organizacji powszechnie stosuje się także klipsy i opaski zaciskowe. O ile w instalacjach podtynkowych nie musimy szczególnie martwić się uszkodzeniami mechanicznymi, o tyle w instalacjach naściennych oraz przemysłowych stanowią już one poważne zagrożenie. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań pozwala jednak uniknąć przykrych niespodzianek, musimy tylko wiedzieć, w jaki sposób je stosować. 

Bezpieczne prowadzenie kabli

Każda instalacja, niezależnie od rodzaju i zastosowania, powinna być odpowiednio zaplanowana. Jeśli chcemy cieszyć się bezawaryjną pracą i bezpieczeństwem, musimy zadbać o jak najlepsze odizolowanie naszych przewodów od wilgoci i czynników zewnętrznych. Nie bez znaczenia jest też to, jaką drogą przebiegać będą nasze przewody. W trakcie planowania zwróćmy szczególną uwagę na wszystkie ostre krawędzie i ruchome elementy. Odpowiednia przelotka kablowa uchroni naszą instalację od przetarcia bądź przecięcia i pozwoli przeprowadzić bezpiecznie kable nawet przez bardzo cienką i potencjalnie niebezpieczną blachę.

Jeśli zależy nam na utrzymaniu przewodu w konkretnej pozycji przy zachowaniu ruchomości konkretnego elementu, możemy także zastosować przelotki centrujące lub zaślepiające. Te drugie pozwolą jednocześnie zachować szczelność połączenia, co jest nadzwyczaj przydatne w przemyśle i urządzeniach pracujących na zewnątrz. Jeśli nie chcemy zmagać się w przyszłości z awariami i kosztownymi remontami naszych urządzeń, postawmy na sprawdzone i trwałe rozwiązania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Topowe produkty firmy Swarovski
Topowe produkty firmy Swarovski
Biżuteria marki Swarovski już od ponad 100 lat jest obiektem pożądania wielu kobiet. Mimo iż coraz łatwiej dostępna na rynku, […]
Polecamy