Opieka paliatywna – na czym polega?

Bez kategorii
szerokie-ramy
Opieka paliatywna – na czym polega?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opieka paliatywna jest holistycznym podejściem do opieki medycznej nad pacjentami, którzy są terminalnie lub przewlekle chorzy. Wspiera ona pacjenta i jego rodzinę w jak najlepszym wykorzystaniu ich możliwości, a także chroni godność i zmniejsza cierpienie. Leczenie paliatywne może być prowadzone w domu, w środowisku rodzinnym lub w specjalistycznej placówce, takiej jak nasza.

Co warto wiedzieć

Opieka paliatywna to grupa usług, które łagodzą objawy, ból i stres związany z poważną chorobą w celu poprawy jakości życia. Zapewnia ulgę w bólu, objawach i stresie związanym z poważną chorobą.  Opieka paliatywna to wsparcie dla chorego i jego rodziny w sytuacji, gdy wyleczenie nie jest możliwe i nastąpi śmierć. Podejście to koncentruje się na zapobieganiu i łagodzeniu cierpienia, zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego, chorych i ich rodzin w kontekście godności i poszanowania praw człowieka. Opieka paliatywna Lublin jest miastem, gdzie można oddać pacjenta na leczenie z zaawansowaną, postępującą i zagrażającą życiu chorobą. Optymalne postępowanie z takim chorym może wymagać leczenia przez dłuższy czas. Opieka ta zapewnia pomoc w zaspokajaniu fizycznych, emocjonalnych, społecznych i duchowych potrzeb chorych, ich rodzin i opiekunów w celu skutecznego łagodzenia bólu oraz poprawy jakości życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie powinny być stoły do prac precyzyjnych?
Jakie powinny być stoły do prac precyzyjnych?
W warsztacie wykonywane są przeważnie rozmaite prace precyzyjne, takie jak choćby naprawa sprzętów domowych, majsterkowanie czy tworzenie różnych przedmiotów od […]
Polecamy