Wentylacja w domu – gdzie muszą być kratki wentylacyjne?

Ogród i dom
szerokie-ramy
Wentylacja w domu – gdzie muszą być kratki wentylacyjne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezależnie od tego, czy jest to budynek mieszkalny, czy biurowy, jednym z najważniejszych elementów wyposażenia jest sprawnie działająca wentylacja. Są ich różne typy, jednak każda z nich wymaga kratek wentylacyjnych zamontowanych do kanałów, którymi powietrze jest odprowadzane na zewnątrz. To, gdzie kratki powinny być zamontowane, wynika z przepisów prawa budowlanego. Gdzie zatem nie może ich zabraknąć?

Kuchnia

To główne pomieszczenie, w którym musi się ona znaleźć. Głównie za sprawą dużej ilości wilgoci, która tutaj powstaje. W zależności od obecności okna oraz rodzaju stosowanej kuchenki wentylacja musi spełniać określone normy co do strumienia objętości powietrza określanego w m3/h. Co więcej, jeśli kuchnia nie posiada okna, a znajduje się w niej kuchenka gazowa, obligatoryjnie zamontowana musi być instalacja mechanicznej wymiany powietrza. Projektowanie oraz montaż sieci najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, takiej jak ta: https://sgklima.pl/wentylacja/hurtownia-wentylacyjna/. Dopasuje ona projekt do indywidualnych potrzeb zarówno właścicieli niewielkich mieszkań, jak i dużych przedsiębiorstw.

Łazienka i toaleta

To kolejne miejsca w domu, gdzie musi się znaleźć tego typu instalacja. Dotyczy ona zarówno łazienki, jak i wydzielonego WC. Podobnie jak w kuchni różne będą wymogi dotyczące sprawności. 

Inne pomieszczenia

Zalicza się do nich między innymi bezokienne komórki, garderoby czy schowki. Dodatkowo pamiętać należy o kotłowni, jeśli znajduje się ona w domu. Niektóre pokoje mieszkalne również wymagają wentylacji. Jeśli są one oddzielone dwojgiem drzwi od pomieszczeń, które są zaopatrzone w kratki lub jeśli znajdują się na wyższym piętrze w domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób swoim zębom można przywrócić zdrowy wygląd?
W jaki sposób swoim zębom można przywrócić zdrowy wygląd?
Obecnie praktycznie każdy może cieszyć się pięknym wyglądem, gdyż zabiegi poprawiające urodę są powszechnie dostępne i coraz tańsze. Prezentują też […]
Polecamy