Wolontariat kompetencyjny – wszystko co musisz wiedzieć

Bez kategorii
szerokie-ramy
Wolontariat kompetencyjny – wszystko co musisz wiedzieć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wolontariat kompetencyjny polega na pomaganiu innym ludziom lub organizacjom w osiąganiu ich celów poprzez dostarczanie konkretnych umiejętności i wiedzy, a nie poprzez pracę fizyczną. Wolontariusze mogą pracować w społecznościach lub instytucjach społecznych, przedsiębiorstwach i projektach przemysłowych, organizacjach non-profit i charytatywnych, projektach rozwojowych lub organizacjach badawczych. Główną zaletą kompetencji jest to, że zwracają one ludziom czas, który mogą wykorzystać tak, jak chcą. Kiedy zdobywasz nową umiejętność dzięki wolontariatowi kompetencyjnemu, możesz wykorzystać swój czas na inne rzeczy, które są ważne dla Ciebie i Twojej rodziny.

Wolontariat jako nieograniczona pomoc

Zdecydowana większość ludzi uważa, że wolontariat to tylko wyjazd do odległej wioski i robienie tego, co każe osoba odpowiedzialna. Ale to nie jest prawda. Prawda jest taka, że istnieje wiele rodzajów wolontariatu i każdy z nich może być interesujący. Niektóre z nich wymagają znacznej wiedzy o kraju, w którym się pracuje, podczas gdy inne wymagają jedynie podstawowego poziomu kompetencji. Poza tym możliwości wolontariatu są niemal nieograniczone – od doradztwa gospodarczego, przez budowanie domów dla osób w trudnej sytuacji życiowej, walkę z AIDS w Ugandzie, po zbieranie łaciny z XVII wieku w Londynie. Lista jest niezmiernie długa. Więcej informacji można uzyskać na tej stronie internetowej https://fho.org.pl/wolontariat-kompetencyjny/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ekologia i oszczędność w jednym, czyli kilka słów o fotowoltaice
Ekologia i oszczędność w jednym, czyli kilka słów o fotowoltaice
Panele fotowoltaiczne to całkowicie ekologiczny sposób na ogrzanie ciepłej wody w naszym domu. Nie generują żadnych szkodliwych substancji do środowiska. […]
Polecamy