Regeneracja po urazie – jakie zabiegi szybko postawią cię na nogi?

Medycyna
szerokie-ramy
Regeneracja po urazie – jakie zabiegi szybko postawią cię na nogi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szybkie tempo życia, nieustanny stres i biurowa praca sprawiają, że ludzkie mięśnie mogą nie wytrzymać większych obciążeń – zwłaszcza wtedy, gdy zaczynamy ćwiczyć po dłuższym braku aktywności fizycznej. Czasami zbyt krótka rozgrzewka może prowadzić do nadwyrężenia mięśni, a w rezultacie do urazów, które później trzeba leczyć.

Jak jest jedna z najnowocześniejszych metod regeneracji pourazowej?

Magnetronik stanowi jedną z metod przyspieszających leczenie wszelkich urazów. Polega ona na wykorzystaniu pola magnetycznego o niewielkiej częstotliwości. Ma ono działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Ponadto, korzystnie działa na metabolizm, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Podczas magnetoterapii do organizmu wysyłane są jony, które gromadzą się w błonach komórkowych. Dzięki nim poprawia się przekaźnictwo nerwowe, przyspieszają procesy metaboliczne, a przy tym tkanki zaczynają być lepiej odżywione, co prowadzi do ich uzdrawiania.

Metoda lecznicza z czasów starożytnych – korzystna po urazach?

Specjaliści z wielu dziedzin często korzystają również z wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Są to techniki, dzięki którym można szybciej zregenerować swój organizm. Taką techniką jest właśnie balneologia. Podczas zabiegów balneologii wykorzystywane są lecznicze właściwości wód podziemnych i borowin. Ich dobroczynny wpływ nie tylko relaksuje, ale również korzystnie wpływa na zdrowie skóry i całego organizmu. Wody mineralne, lecznicze i borowiny zawierają cały szereg składników odżywczych, które w dzisiejszej medycynie skutecznie wykorzystywane są podczas rehabilitacji organizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do jakich wnętrz pasują krzesła?
Do jakich wnętrz pasują krzesła?
Pomieszczenia służące do pracy i wypoczynku muszą być wyposażone w komplet mebli, który pozwoli wygodnie usiąść i oddać się wybranym […]
Polecamy