Jak dbać o zdrowie intymne?

Medycyna
szerokie-ramy
Jak dbać o zdrowie intymne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Groźną infekcję intymną można złapać wyjątkowo łatwo, np. na basenie, podczas uprawiania sportu czy korzystania z publicznej toalety. Narażone są na to jednak w szczególności osoby utrzymujące kontakty seksualne z dużą liczbą partnerów, zaniedbujące higienę oraz niezachowujące właściwych środków ostrożności. W razie wystąpienia niepokojących objawów warto zawsze się upewnić, wykonując stosowny test. Jeśli chodzi o zakażenia intymne badanie można bez problemu przeprowadzić drogą internetową – wystarczy zamówić do domu zestaw pobraniowy, następnie wysłać go i poczekać na wyniki.

Racjonalna higiena to podstawa

Dbanie o zdrowie intymne to niezwykle ważny aspekt życia niezależnie od wieku czy płci. Wymogiem koniecznym jest przede wszystkim regularne, codzienne mycie okolic narządów płciowych z wykorzystaniem żeli i płynów o działaniu antybakteryjnym (pozbawionych detergentów i silnych substancji zapachowych). Najlepiej robić to podczas porannej lub wieczornej kąpieli. Dodatkowo w ciągu dnia zaleca się stosowanie chusteczek odświeżających, które nie zaburzają pH skóry. Oczywiście kobiety muszą również w okresie menstruacji używać podpasek, tamponów albo specjalnych kubeczków. Drugim ważnym elementem dbania o zdrowie intymne jest noszenie bielizny wykonanej z naturalnych materiałów, które są przewiewne i pozwalają skórze oddychać (np. bawełny). Oprócz tego zaleca się częstą wymianę gąbek kąpielowych (są siedliskiem drobnoustrojów), pranie bielizny w delikatnych preparatach i unikanie dezodorantów intymnych. Z kolei w przypadku podejrzenia u siebie infekcji należy niezwłocznie poddać się badaniu. Test na najbardziej rozpowszechniony wirus HPV wykonamy anonimowo na tej stronie: https://zakazeniaintymne.pl/badanie/hpv-30/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Właściwości herbaty oolong
Właściwości herbaty oolong
Wszyscy znakomicie znają herbaty czarne, czerwone czy zielone, ponieważ można je bez problemu kupić w niemal każdym sklepie. Niewiele osób […]
Polecamy