Zasady prawidłowego noszenia soczewek kontaktowych

Medycyna
szerokie-ramy
Zasady prawidłowego noszenia soczewek kontaktowych
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Szkła kontaktowe to doskonałe zamienniki okularów. W przeciwieństwie do nich nie spadają, nie parują i nie pojawiają się na nich krople deszczu. Aby ich noszenie nie odbiło się na zdrowiu, trzeba jednak przestrzegać podstawowych zasad. Oto one.

Zgodnie z przeznaczeniem

Pamiętajmy o tym, aby decyzję o rozpoczęciu przygody ze szkłami kontaktowymi skonsultować z okulistą. Równie ważne jest, abyśmy nie używali ich dłużej, niż zalecają producenci. Do wyboru mamy soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, a nawet kwartalne. Ich termin ważności możemy sprawdzić na etapie zakupu, na przykład w tym sklepie: https://2soczewki.pl. Szkła używane zbyt długo powodują nie tylko dyskomfort, lecz także choroby oczu.

Zasady higieny

Nie zapominajmy o przestrzeganiu zasad higieny. Przed założeniem lub zdjęciem soczewek kontaktowych obowiązkowo myjemy ręce. Czynność tę powtarzamy, jeśli chcemy poprawić szkło już znajdujące się na oku. Gdy soczewki nie są w użyciu, przechowujemy je w specjalnym pudełku, zanurzone w pielęgnacyjnym płynie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tani, ale dobry sprzęt do biura
Tani, ale dobry sprzęt do biura
Komputery to dzisiaj nieodzowny element każdej firmy. Jej właściciel musi więc zadbać o to, by komputery biurowe były co jakiś […]
Polecamy