Estetyka dentystyczna

Estetyka uzębienia, czyli stomatologia estetyczna to jedna z ofert współczesnych gabinetów stomatologicznych. Celem realizowanych w jej ramach działań jest poprawa wyglądu zębów. Zakres zabiegów oraz ich zróżnicowanie zależy od indywidualnej oferty placówki lub konkretnego stomatologa. Co to oznacza w praktyce? Oferta może być wzbogacona o usługi specjalisty, jakim jest chirurg szczękowy Konin może mieć ich mniej, natomiast w większych miastach to standardowa usługa. Z jakich modyfikacji uzębienia można skorzystać w ramach tej dziedziny stomatologii?

Zębom na ratunek

Estetyka uzupełnień to podstawa, dlatego bazową usługą jest wykonywanie wypełnień. Dzięki zastosowaniu materiałów światłoutwardzalnych można odwzorować naturalny odcień zęba. Następną metodą umożliwiającą poprawę estetyki jest zastosowanie tzw. licówek, które wykonywane są z porcelany. Stomatolog umieszcza je w przedniej części zęba, wykorzystując do tego celu specjalny cement. Ta metoda rekomendowana jest pacjentom, których zęby są znacznie przebarwione, nierówne lub poważnie uszkodzone. Licówki znajdują również zastosowanie w przypadku diastemy.

Poprawa estetyki zębów to również zakładanie koron protetycznych. Stosowane są w tych samych przypadkach co licówka, z tym że okalają ząb ze wszystkich stron. W ten sposób można odtworzyć go, a nawet poprawić jego kształt. Jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej jest jednak wybielanie zębów, które ma charakter czysto estetyczny i poprawiający komfort pacjenta.

Dodaj komentarz

19 − cztery =