Czym jest i jakie ma zastosowanie maska cpap?

Medycyna
szerokie-ramy
Czym jest i jakie ma zastosowanie maska cpap?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obturacyjny bezdech senny

Osoby zmagające się z bezdechem sennym cierpią na liczne spłycenia lub nawet zatrzymania funkcji oddechowych. Mogą one występować nawet kilkadziesiąt razy na godzinę. Nie trudno się domyślić, że jest to bardzo nieprzyjemna i uciążliwa dolegliwość. Skutków częstych bezdechów jest wiele, takich jak np. chroniczne zmęczenie, problemy z koncentracją, nadciśnienie tętnicze, bule głowy, zaburzenie potencji. Częstym objawem jest też chrapanie z nagłymi przerwami. Warto tu zaznaczyć, że przerwa w oddychaniu musi być dłuższa niż 10 sekund, żeby została ona uznana za bezdech. Najczęściej rozpoznanie zespołu obturacyjnych bezdechów sennych odbywa się dzięki polisomnografii, czyli badaniu snu. Takie badanie trwa całą noc, ale daje pewność w diagnozie. W leczeniu i profilaktyce wykorzystuje się aparaty CPAP (Continuous Positive Airway Pressure). W skład takiego aparatu wchodzą: maska cpap i koncentrator tlenu. Maska zapewnia przepływ powietrza do dróg oddechowych, podczas gdy koncentrator dba o zawartość tlenu we wdychanym przez chorego powietrzu.

Jak zaopatrzyć się w aparat CPAP?

Dzięki temu, że koncentratory tlenu są bezpieczne do użytku domowego, każdy może zaopatrzyć się w pełni funkcjonujący aparat CPAP. Po zakup koncentratora tlenowego, z gwarancją bezpieczeństwa można udać się na https://oddychasz.pl/Koncentratory-tlenu-c17. Obsługa takiego koncentratora, w przeciwieństwie do butli tlenowej, nie wymaga wiedzy specjalistycznej i nie stanowi zagrożenia eksplozją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak można zostać nauczycielem kitesurfingu?
Jak można zostać nauczycielem kitesurfingu?
Sporty wodne są jednym z lepszych sposobów na zdrowe spędzenie wolnego czasu. Nie tylko rozwijają ciało, ale zapewniają też wakacyjny […]
Polecamy