Kilka pomysłów na wakacyjne wycieczki

Zainteresowania
szerokie-ramy
Kilka pomysłów na wakacyjne wycieczki
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aktywny wypoczynek to najlepszy sposób na spędzenie wakacji w sposób odprężający, ale również produktywny i satysfakcjonujący. Jedną z najchętniej wybieranych form ruchu w upalne letnie dni jest jazda rowerem. Długie wycieczki w nieznanym terenie to niezastąpiona okazja do poznania niedocenianych zakątków i ciekawych miejsc, których próżno szukać w przewodnikach turystycznych. Rowerowe wyprawy dają również okazję do spędzenia czasu z bliskimi, wspólnych rozmów, odpoczynku w cieniu przydrożnego drzewa czy posiłków w warunkach polowych czy też pobliskiej restauracji.

Idealnymi terenami na wycieczki rowerowe w Polsce są Bory Tucholskie. Tamtejsze tereny dają nieograniczone możliwości obcowania z naturą oraz bogaty wybór ścieżek rowerowych. Nieco bardziej zaawansowani turyści mogą pokusić się na przejazd rowerem Szlakiem Orlich Gniazd. Ciekawym planem jest również trasa rowerowa Velo Dunajec czy Green Velo wzdłuż wschodniej granicy kraju.

Jaki rower będzie najlepszy na wakacyjne wycieczki rowerowe?

Rower powinien być dostosowany do trasy na którą się wybieramy. Najważniejsza jest nawierzchnia oraz ewentualne przewyższenia. Jeśli nasza trasa przebiega w całości po asfalcie, najszybszym środkiem transportu będzie rower szosowy. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku również miejski. Przy nawierzchni szutrowej lub kamienistej konieczny będzie wybór roweru crossowego. W najbardziej wymagającym terenie, obejmującym duże przewyższenia oraz zróżnicowaną i wyboistą drogę, warto wziąć pod uwagę rowery górskie. Jeśli martwimy się o swoją kondycję, możemy rozważyć małe ułatwienie w postaci dwukołowca na akumulator. Jeśli interesuje nas wypożyczalnia rowerów elektrycznych Tarnów, Katowice, Kraków czy inne duże miasta posiadają wiele tego typu punktów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Główne przyczyny powstawania haluksów
Główne przyczyny powstawania haluksów
Cierpisz na bolesne haluksy i nie znasz przyczyny tego schorzenia? Boisz się, że w przyszłości Cię one “dopadną”? Może zastanawiasz […]
Polecamy