Co przygotować na rejs jachtem?

Każdy, kto po raz pierwszy wybiera się na rejs jachtem, zastanawia się, co zabrać ze sobą w podróż. Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie jest taka prosta, ponieważ warunki na wodzie potrafią diametralnie się różnić od tych na lądzie. Odzież żeglarska nie będzie więc jedynym wystarczającą rzeczą, choć niewątpliwie się przyda. Oto kilka rzeczy, których nie można zapomnieć, wybierając się na jacht!

Rejs jachtem – odpowiednie przygotowanie jest najważniejsze

Wybierając się na rejs jachtem, nie można zapomnieć o odpowiednich dokumentach, które umożliwią nam podróżowanie. Jeśli będziemy przekraczać granice, wówczas koniecznie należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub paszport. Bardzo ważną rzeczą, o której wiele osób nie myśli, jest polisa ubezpieczeniowa, która może okazać się wybawieniem, jeśli podróż nie będzie przebiegać tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Warto pamiętać także o odpowiednich lekarstwach.

Kolejną bardzo istotną rzeczą są ubrania, które można znaleźć przykładowo tutaj: https://www.szopeneria.pl/. Warto dostosować je do pory roku, w jakiej zamierzamy odbyć rejs. Należy także wziąć pod uwagę fakt, że niespodziewana fala może zupełnie nas przemoczyć. Dlatego też konieczne jest zabranie ze sobą więcej niż jednej pary odzieży na dzień. Podczas pobytu na jachcie niezbędne mogą okazać się wszelkiego rodzaju ręczniki, klapki, okulary, czapki czy kosmetyczki. Nie należy także zapomnieć o odpowiedniej ilości gotówki w walucie kraju, do którego podróżujemy. Nie zawsze bowiem jest możliwość płatności kartą.

Dodaj komentarz

6 − 5 =