Jak nie przemoknąć w trakcie biegu?

Zainteresowania
szerokie-ramy
Jak nie przemoknąć w trakcie biegu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W okresie jesienno-zimowym wiele osób rezygnuje z biegania, ponieważ obawiają się panujących warunków atmosferycznych. Zupełnie niepotrzebnie, bo bieganie w czasie deszczu lub podczas niskich temperatur może przynieść wiele korzyści naszemu organizmowi. Trzeba się jednak zaopatrzyć w odpowiednią odzież. Jeżeli nie wiesz w jaki sposób się ubrać, to zapoznaj się z dalszą częścią tego tekstu.

Zadbaj o komfort i wygodę w czasie biegu

Każdy biegacz w czasie biegu powinien czuć się przede wszystkim komfortowo. Nie może przeszkadzać mu podwinięta nogawka, zbyt ciasna bluza czy za małe buty. Szczególnie trzeba o to zadbać w czasie deszczu. Ubiór w głównej mierze powinien uzależniony być od panującej temperatury. Jest w końcu zasadnicza różnica między ciepłym, letnim deszczem a jesienną ulewą przy niskiej temperaturze i mroźnym wietrze.

Kompletowanie ubioru biegacza powinniśmy rozpocząć od odzieży termoaktywnej, którą można nabyć np. w https://www.runshop.pl/. Jest ona szczególnie ważna podczas chłodniejszych dni, bo pozwala utrzymać prawidłową temperaturę ciała i dobrze odprowadza wilgoć. Do wyboru mamy koszulki, getry a nawet bieliznę i to te części garderoby powinny stanowić bazę ubioru biegacza.

Jak skutecznie chronić się przed deszczem w czasie biegania?

Mając odpowiednią odzież termoaktywną, możemy przejść do kolejnych warstw. Generalnie w czasie chłodniejszych, deszczowych dni najlepiej sprawdza się metoda „na cebulkę”. Ważne, żeby zewnętrzna warstwa była odporna na działanie wiatru i wody. Najlepiej nada się do tego odpowiednia kurtka do biegania. Jest on do kupienia np. na stronie https://www.runshop.pl/kurtki-do-biegania,c7.html. Wybór jest bardzo duży, każdy więc bez problemu znajdzie coś dla siebie.

W obliczu niesprzyjającej pogody podczas biegu trzeba również zadbać o najbardziej wrażliwe części ciała, takie jak: głowa, stopy i dłonie. Podczas mroźnego deszczu nie biegajmy więc bez czapki lub opaski. W cieplejsze dni można założyć czapeczkę z daszkiem. Bardzo ważne są również odpowiednie skarpetki oraz buty, które powinny być nieprzemakalne i mieć antypoślizgową podeszwę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Organizery – czym są i dlaczego są potrzebne w podróży?
Organizery – czym są i dlaczego są potrzebne w podróży?
Organizery to świetny sposób na utrzymanie porządku podczas podróży. Można je wykorzystać do przechowywania elektroniki, przyborów toaletowych i innych przedmiotów […]
Polecamy