Jak w krótkim czasie nauczyć się płynnie mówić po angielsku?

Marzy Ci się wielka podróż, ale nie potrafisz się dogadać za granicą? Starasz się o awans, ale w Twojej pracy wymagany jest biegły angielski? Nie pozwól by trudności z mówieniem zniszczyły Twoje plany. Naucz się płynnie mówić w języku obcym!

Solidna podstawa

Szybka nauka płynnej konwersacji jest możliwa, pod warunkiem, że mamy dobry fundament w postaci opanowanej gramatyki. Druga ważna sprawa to jak największy zasób słownictwa. Pierwszy krok w kierunku swobodnego mówienia po angielsku to szlifowanie teorii w tych dwóch obszarach.

Podręczniki ze szkoły z pewnością pomogą, ale jeżeli myślisz o profesjonalnej znajomości języka angielskiego, lepiej wybrać się na zajęcia do szkoły językowej. Nawet teoretyczne aspekty warto przećwiczyć z nauczycielem, aby nie wkuwać regułek tylko zrozumieć zasadę działania danej konstrukcji. W szkole takiej jak: https://english4career.pl/ do wyboru jest wiele modeli nauczania, zarówno w grupie, jak i indywidualnie. Można też od razu zdecydować się na język biznesowy.

Mówić, mówić i jeszcze raz mówić!

Jak w krótkim czasie opanować płynne mówienie po angielsku? Trzeba ćwiczyć! Wykorzystaj każdą możliwą okazję. Pierwsze próby są stresujące, możesz poprosić partnera czy przyjaciółkę o pomoc. Z kimś dobrze znanym łatwiej jest przełamać barierę językową. Regularna rozmowa, zwykły small talk o pogodzie, przy przygotowaniu obiadu, rozwinie Twoje umiejętności szybciej, niż Ci się wydaje. Po drugie – wykup pakiet spotkań w szkole językowej! Rozmówki mogą odbywać się nawet on-line. Jeśli jest możliwość porozmawiać z native speakerem to warto z niej skorzystać. Praktyka czyni mistrza.

Dodaj komentarz

17 − trzy =