Trening EMS – dlaczego warto się podjąć takiej formy aktywności?

Zainteresowania
szerokie-ramy
Trening EMS – dlaczego warto się podjąć takiej formy aktywności?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trening i aktywność fizyczna już od długiego czasu stanowią bardzo popularny sposób na spędzanie czasu. Nauka pozwala znaleźć odpowiedzi na coraz więcej pytań, które pozwalają optymalizować efekty wysiłku. Jedną z najciekawszych form wydajnego treningu jest EMS. Czym on jest i dlaczego warto go stosować?

EMS, czyli efektywna forma treningu

Ideą tego treningu jest zastosowanie dodatkowych elementów, które sprawiają, że obciążenie jest optymalizowane i w rezultacie uzyskuje się większe efekty w krótkim czasie. Ćwiczenia stosowane są zarówno w przypadku spalania tkanki tłuszczowej, jak i budowania masy mięśniowej lub poprawy kondycji. System EMS wymaga co najmniej 20 minut w tygodniu. Jest to nieproporcjonalnie niskie zapotrzebowanie czasu w stosunku do efektów. W czym tkwi sekret uzyskania tak dużej efektywności? Ideą jest zmaksymalizowanie stymulowania mięśni. Odbywa się to zarówno poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń, jak i elektrostymulację. Szacuje się, że 20 minut czasu spędzonego w ten sposób zastępuje nawet do dwóch godzin tradycyjnego treningu. Stymulacja odbywa się w dużym zakresie częstotliwości, a kombinezon do ćwiczeń zapewnia komfort podczas całego procesu. System stosowany jest również w ramach fizjoterapii, ponieważ przy zmniejszeniu obciążenia można skupić się wyłącznie na cechach rehabilitacyjnych. Podstawowym skutkiem może być choćby zmniejszenie bólu pleców. Elektrostymulacja może również pełnić rolę zabiegów ujędrniających. Całość jest odpowiednio przetestowana, więc nie należy tego traktować jako formę magii, ale po prostu jako aktywność, której skuteczność została potwierdzona na podstawie badań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Adwokat – czym się tak naprawdę zajmuje?
Adwokat – czym się tak naprawdę zajmuje?
Aby zostać adwokatem, należy ukończyć aplikację, która trwa 3 lata i zakończona jest egzaminem zawodowym. Niestety liczba wolnych miejsc na […]
Polecamy