Jak działają zamki do drzwi na kartę?

Drzwi na kartę najczęściej spotyka się w hotelach. Drzwi są tam wyposażone w zamki magnetyczne, których otwarcie wymaga posiadania specjalnej karty. Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne, szybkie i pozwalające na przemieszczanie się po budynku zarówno gości hotelowych, jak i pracowników obsługi danego miejsca. Jak działa zamek na kartę?

Zasada działania zamków do drzwi na kartę

Najpierw zostanie omówiona kwestia wchodzenia do pomieszczenia, czyli otwierania drzwi na kartę z zewnątrz. Należy przyłożyć kartę do czytnika, co powoduje zasprzęglenie zamka. Na otworzenie drzwi pozostaje 5 sekund, po ich upływie, automatycznie zamek zostanie znowu zamknięty. Wyjście ze środka pomieszczenia i zamknięcie drzwi polega na tym, że automatycznie zwalniana jest zasuwa, co skutecznie zamyka drzwi. Naciśnięcie klamki nie powoduje ponownego ich otwarcia. Ostatni przypadek to zamknięcie drzwi z zamkiem na kartę od środka. Zazwyczaj możliwe jest zamknięcie takiego zamka od środa przy pomoc specjalnego pokrętła, które blokuje klamkę. Wtedy dostęp z zewnątrz ma tylko specjalna karta, nazywana kartą „master”.
Tego typu zamki mają wiele zalet. Przede wszystkim możliwa jest kontrola przepływu osób, które znajdują się w budynku. W przypadku hoteli czy pensjonatów, karty magnetyczne są także pomocne przy wystawianiu rachunku za pobyt. Jest to nowoczesne oraz postępowe rozwiązanie, jednocześnie zapewniające bezpieczeństwo, które jest coraz częściej stosowane w naszym kraju.

Artykuł napisany we współpracy z Wano oferującego wyposażenie obiektów hotelowych.

Szukasz bramki obrotowej do swojego hotelu? Sprawdź ofertę sklepu Wano.

Dodaj komentarz

cztery × trzy =