Kosmetyczne zabiegi na twarz – z jakich warto skorzystać?

Marzeniem każdej kobiety jest piękny, młody i zdrowy wygląd twarzy. Codzienna pielęgnacja i stosowanie najwyższej jakości kosmetyków może okazać się niewystarczające, by uzyskać pożądane efekty. W tej sytuacji warto rozważyć profesjonalne zabiegi na twarz, wykonywane w gabinetach kosmetycznych.

Jak podkreślić naturalne piękno oczu?

Istotną kwestią dla kobiet w każdym wieku jest dobrze wykonany makijaż oczu. Alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań, czyli codziennego malowania kreski i podkreślania rzęs za pomocą tuszu, jest makijaż permanentny oczu. Największym zainteresowaniem cieszy się kreska permanentna, dzięki której oczu staje się bardziej wyraźny i efektowny, a przy tym bardzo naturalny. Zabieg należy wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, po uprzedniej weryfikacji ewentualnych przeciwwskazań.

Bezpośrednio po zabiegu oczy mogą być zaczerwienione i opuchnięte, jest to jednak efekt przejściowy, który szybko mija, umożliwiając powrót do codziennych obowiązków domowych i zawodowych. W pierwszych dniach kolor kreski może wydawać się intensywny, także w przypadku delikatnego makijażu, nie jest to jednak powód do zmartwień – w ciągu tygodnia kolor zblednie nawet o 50%. Wpływ na to ma złuszczanie się naskórka. Z tego też powodu konieczne jest powtórzenie zabiegu – makijaż zostanie wówczas wzmocniony i nabierze ostatecznego kształtu.

Istotną kwestią w przypadku kreski permanentnej jest odpowiednia pielęgnacja pigmentowanej skóry. Przez kilka dni nie wolno stosować mydła, dozwolone są wyłącznie kosmetyki wskazane przez linergistkę. Ponadto w ciągu dwóch tygodni po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, solarium ani zabiegów SPA. Najlepiej zrezygnować także ze stosowania cieni do powiek oraz maskary do rzęs. O skórę wokół oczu należy dbać także po całkowitym zagojeniu miejsc objętych zabiegiem – zdecydowanie należy unikać opalania pigmentowanej skóry, a także stosowania w jej obrębie ostrych peelingów.

Piękne i naturalne brwi

Rozwiązaniem kosmetycznym, który pozwala podkreślić naturalne piękno oczu, jest microblading – makijaż permanentny, zapewniający gęste i wyraźne brwi. Zabieg należy wykonywać razem z henną. Jest to doskonała propozycja dla kobiet, które zmagają się z niesfornymi, nieregularnie układającymi się włoskami. Co więcej, z alternatywy tej mogą skorzystać również osoby po chemioterapii oraz alergiczki. Zabieg wymaga umiejętności oraz profesjonalnych narzędzi kosmetycznych, dlatego też należy wykonywać go wyłącznie w wyspecjalizowanych gabinetach, po uprzedniej weryfikacji ewentualnych przeciwwskazań.

Dodaj komentarz

1 + siedemnaście =