Co przyda się do profesjonalnego grillowania?

Grillowanie to dla bardzo wielu osób coś znacznie więcej niż tylko smażenie kiełbasek i przygotowywanie innych smakowitych dań. Jest to bowiem idealny sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie bliskich osób – zwłaszcza gdy na zewnątrz jest ciepło. Na rynku istnieje wiele przydatnych akcesoriów, które sprawią, że korzystanie z grilla stanie się w pełni profesjonalne. Jednym z nich jest specjalny rożen elektryczny wykonany ze stali nierdzewnej, który można kupić m.in. w tym sklepie internetowym: https://koler.pl/produkt/rozen-elektryczny/.

Gadżety ułatwiające przyrządzanie potraw i czyszczenie sprzętu

W sklepach znajdziemy wiele akcesoriów, dzięki którym korzystanie z grilla stanie się bardziej komfortowe i profesjonalne. Warto zacząć od podstaw, zaopatrując się w porządne rękawice z kevlaru, które skutecznie ochronią nasze dłonie przed oparzeniem w trakcie chwytania naczyń, operowania szczypcami czy zdejmowania kawałków mięsa z rusztu. Drugim przydatnym elementem jest fartuch, zabezpieczający ubranie przed zabrudzeniem.

Oprócz tego warto posiadać zestaw sztućców, który składa się ze szczypców, widelca oraz łopatki. Wszystkie są zakończone uchwytem umożliwiającym ich bezproblemowe zawieszenie na urządzeniu. Żaden mistrz grillowania nie obejdzie się też bez wspomnianego już rożna napędzanego silniczkiem elektrycznym. Służy on bowiem do wygodnego przyrządzania mięs, w tym zwłaszcza kurczaków, pieczeni, gyrosów i szaszłyków. Oto pozostałe polecane rozwiązania:

płyta żeliwna – idealnie wręcz nadaje się do smażenia, gdyż znakomicie przewodzi oraz utrzymuje ciepło 

– szczotka do czyszczenia ze stalowym włosiem – dzięki niej szybko i efektywnie usuniemy z rusztu popiół, resztki jedzenia i inne nieczystości 

– dedykowany preparat w sprayu – przeznaczony do łatwego pozbywania się tłuszczu 

– wok z pokrywą – do przygotowywania ryżu, ryb i warzyw 

– kamień do pizzy i chleba

Dodaj komentarz

jeden × jeden =