Jak zmienić nawyki żywieniowe? – poradnik

Medycyna
szerokie-ramy
Jak zmienić nawyki żywieniowe? – poradnik
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmiana nawyków żywieniowych może być trudnym zadaniem, ale zdecydowanie warto. Dobre nawyki żywieniowe są kluczem do zdrowego stylu życia, więc chcesz się upewnić, że ustawiasz się na sukces. Jeśli chodzi o rozwijanie dobrych nawyków żywieniowych, ważne jest, aby być cierpliwym wobec siebie. Możesz nie widzieć rezultatów od razu, ale z czasem zaczniesz zauważać różnicę w tym, jak się czujesz. Zawsze możesz skonsultować to z dietetykiem klinicznym Warszawa.

Wybieraj całe ziarna nad ziarnami rafinowanymi

Całe ziarna mają niższy indeks glikemiczny niż ziarna rafinowane, co oznacza, że są trawione wolniej i ich trawienie nie powoduje gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi. Przykłady pełnych ziaren to chleb pełnoziarnisty, brązowy ryż i owies.

Wybieraj owoce zamiast przetworzonej żywności

Owoce zawierają błonnik i wodę, które pomagają dłużej utrzymać sytość. Ponadto, są pełne witamin i minerałów, które przyczyniają się do ogólnego dobrego stanu zdrowia.

Jedz więcej ryb

Ryby zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które mogą obniżyć poziom trójglicerydów (tłuszczów we krwi) u osób z wysokim poziomem trójglicerydów. Kwasy tłuszczowe omega-3 mogą również zmniejszyć ryzyko chorób serca. Spożywaj ryby co najmniej dwa razy w tygodniu – na przykład: lekki tuńczyk lub łosoś w puszce; pieczona lub broczona ryba biała, taka jak dorsz lub flądra; łosoś lub sardynki w puszce; lub makrela w puszce. Unikaj smażonych ryb, ponieważ zawierają one dużo niezdrowych tłuszczów, takich jak tłuszcze nasycone, tłuszcze trans i kwasy tłuszczowe omega-6.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria kuchenne, które nie wychodzą z mody
Akcesoria kuchenne, które nie wychodzą z mody
Wyposażenie kuchni przyprawia o ból głowy niejedną panią domu, zwłaszcza, że poszczególne trendy potrafią zmieniać się w bardzo krótkim czasie. […]
Polecamy