Jak się przygotować na pielgrzymkę?

Life & Style
szerokie-ramy
Jak się przygotować na pielgrzymkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wędrówka do świętego miejsca to dla każdego pątnika wyjątkowy czas. Niezależnie od tego, czy pielgrzymka ma charakter indywidualny, zbiorowy, czy wybieramy się w drogę pieszo, autokarem, czy samolotem – trzeba się do niej odpowiednio przygotować. 

Duchowe przygotowanie

Warto się zastanowić nad intencją, z jaką się wybieramy, droga bowiem ma mieć sens. Modlitwa i medytacja, forma pokuty, podziękowanie Bogu za otrzymane łaski. Warto przed wyruszeniem w trasę przystąpić do spowiedzi świętej i zabrać ze sobą dewocjonalia – różaniec, śpiewnik, modlitewnik. 

Bagaż

Bagaż pielgrzyma – zwłaszcza ten podręczny – ma być wygodny i wodoodporny, nie może być ani za mały ani za duży. Włożysz do niego wszystko to, co powinieneś mieć przy sobie – czyli dokumenty, pieniądze, wodę, chusteczki, kanapki, śpiewnik. Do bagażu ogólnego warto zabrać oprócz karimaty, śpiwora, odzieży i konserw – płyny do dezynfekcji, zapas stosowanych regularnie leków, bandaż, plastry, maść na obrzęki i spray przeciw komarom, balsam przeciwsłoneczny.

Odzież i obuwie

Ubrania oczywiście powinny być dopasowane do charakteru pielgrzymki – ważne, aby buty były znoszone, a ciuchy wygodne i niekrępujące ruchów oraz dostosowane do zmiennej temperatury i warunków atmosferycznych. Ciepły dres na wieczór, płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne, trekkingowe spodnie z funkcją odpinania na krótkie spodenki, bawełniane koszulki. W tych ostatnich możemy się poczuć wyjątkowo, jak prawdziwi pątnicy w męskich koszulkach chrześcijańskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wakacje w otoczeniu przyrody – dokąd pojechać?
Wakacje w otoczeniu przyrody – dokąd pojechać?
Wakacje to wspaniały czas, kiedy w końcu możemy odetchnąć z ulgą i odpocząć od codziennych trudów pracy i szkoły. Wiele […]
Polecamy