Jak się przygotować na pielgrzymkę?

Life & Style
szerokie-ramy
Jak się przygotować na pielgrzymkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wędrówka do świętego miejsca to dla każdego pątnika wyjątkowy czas. Niezależnie od tego, czy pielgrzymka ma charakter indywidualny, zbiorowy, czy wybieramy się w drogę pieszo, autokarem, czy samolotem – trzeba się do niej odpowiednio przygotować. 

Duchowe przygotowanie

Warto się zastanowić nad intencją, z jaką się wybieramy, droga bowiem ma mieć sens. Modlitwa i medytacja, forma pokuty, podziękowanie Bogu za otrzymane łaski. Warto przed wyruszeniem w trasę przystąpić do spowiedzi świętej i zabrać ze sobą dewocjonalia – różaniec, śpiewnik, modlitewnik. 

Bagaż

Bagaż pielgrzyma – zwłaszcza ten podręczny – ma być wygodny i wodoodporny, nie może być ani za mały ani za duży. Włożysz do niego wszystko to, co powinieneś mieć przy sobie – czyli dokumenty, pieniądze, wodę, chusteczki, kanapki, śpiewnik. Do bagażu ogólnego warto zabrać oprócz karimaty, śpiwora, odzieży i konserw – płyny do dezynfekcji, zapas stosowanych regularnie leków, bandaż, plastry, maść na obrzęki i spray przeciw komarom, balsam przeciwsłoneczny.

Odzież i obuwie

Ubrania oczywiście powinny być dopasowane do charakteru pielgrzymki – ważne, aby buty były znoszone, a ciuchy wygodne i niekrępujące ruchów oraz dostosowane do zmiennej temperatury i warunków atmosferycznych. Ciepły dres na wieczór, płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne, trekkingowe spodnie z funkcją odpinania na krótkie spodenki, bawełniane koszulki. W tych ostatnich możemy się poczuć wyjątkowo, jak prawdziwi pątnicy w męskich koszulkach chrześcijańskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co powinna zawierać strona internetowa sklepu online?
Co powinna zawierać strona internetowa sklepu online?
Niezależnie od tego, czy tworzysz nową stronę internetową, czy przeprojektowujesz istniejącą, istnieją pewne elementy, które są niezbędne do zbudowania dobrej […]
Polecamy