Aktywność a jesienna pogoda

Każdy odpowiedzialny i troskliwy rodzic wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego odczuwa rozterki związane ze spacerami i aktywnością ich małych pociech. Pochmurne, a częściej wręcz deszczowe dni oraz brak słońca i zimne powietrze skutecznie zniechęcają do opuszczenia cieplutkich pieleszy domowych. Zwłaszcza wtedy, gdy rodzic należy do nadopiekuńczych. Obawa przed chorobami i przeziębieniami związanymi z postępującym chłodem zniechęcają opiekunów do wysyłania ich dzieci do zabaw w plenerze. Tymczasem to właśnie poprzez spacery i codzienne przebywanie na świeżym powietrzu dzieci uodparniają się. Nawet zimne jesienne dni nie powinny stanowić przeszkody, by uczestniczyć w zabawach na dworze. Ważne, by malucha ubrać stosownie do pogody, aby rączki i nóżki nie zmarzły, ani nie przemokły podczas aktywności na dworze.

Bo na dworze jest wesoło, kiedy mnóstwo kałuż wkoło…

Wszyscy lekarze są zgodni, że częste spacery i aktywności na dworze wzmacniają odporność dziecka i sprawiają, że rośnie zdrowo i bezpiecznie. Jednak rodzice martwią się, że pogoda jesienna, zamiast przysłużyć się, może zaszkodzić ich pociechom. Lek przed katarami, kaszlem i potencjalną chorobą paraliżuje zwłaszcza nadopiekuńcze mamy, które okres jesienno-zimowy spędzają z dzieckiem głównie w domu. Jednak umiejętnie ubrany maluch z powodzeniem może czerpać radość z możliwości biegania i zabaw na dworze, nawet podczas deszczowych dni.

Obowiązkowym elementem ubioru takiego dziecka jest ciepła kurtka przeciwdeszczowa i komfortowe dla maluszka buty, w którym swobodnie i bezpiecznie będzie mógł przemierzać wszystkie kałuże.
Idealne na wyjścia w plener w okresie jesiennym są dla dzieci buty odporne na przemoczenie, a kalosze rozmiar 22 doskonale pasują na nóżki małych biegających i żądnych przygód odkrywców natury. Takie buciki dają maluchom mnóstwo frajdy i radości, bo jak żadne inne zabezpieczają stopy przed przemoczeniem, dając możliwość eksplorowania terenu. Idealnie by było, gdyby kalosze dziecięce posiadały miękki, ocieplający wkład, który cudownie ogrzeje małe stópki, nie narażając ich na zmarznięcie, czy wychłodzenie. Ocieplacze do kaloszy są bardzo praktyczne, bowiem dzięki nim maluchy mogą korzystać z dobrodziejstw takiego obuwia nawet podczas mroźnych dni zimowych.

Bogactwo wzorów i kolorów kaloszy dziecięcych

Zakup kaloszków dla dzieci to nie tylko funkcjonalne rozwiązanie na spacery w jesienno-zimowe deszczowe dni, ale także modny i kolorowy element ubioru najmłodszych, który doskonale podkreśla ich osobowość i charakter. Dziewczynki i ich mamy będą zachwycone, gdy ich stopy odziane zostaną w cieplutkie kalosze w odcieniach różu, fioletu, z fantastycznymi nadrukami ulubionych postaci z bajek. Małych chłopców na pewno ucieszą kaloszki z kolorowymi autami, piłkami czy motywami sportowymi, idealnie kontrastującymi z szarą aurą, jaka zazwyczaj panuje na dworze w tym okresie.

W zależności od upodobań milusińskich kalosze mogą przybierać różnorodne oblicza. Ważne, aby skutecznie chroniły nóżki dziecięce, stając się doskonałą izolacją od mokrej i zimnej nawierzchni oraz modnym i przyciągającym uwagę elementem stroju dziecięcego.

Dodaj komentarz

trzynaście + 9 =