Jakie leki i preparaty mogą być pomocne przy wychowywaniu psa?

W codziennej opiece nad psem bardzo istotne jest stosowne zadbanie o jego zdrowie i higienę. Już od szczenięcia powinniśmy przyzwyczajać naszego czworonoga do kąpieli i regularnego czesania. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy jednak stosować na sierść kosmetyków przeznaczonych dla ludzkich włosów. Mogą one zniszczyć barierę ochronną na psiej skórze i narażać naszego pupila na problemy skórne. Jakich środków i preparatów powinniśmy zatem używać?

Psie szampony i ochrona zdrowia

Dedykowane do kąpania psa szampony o delikatnej dla sierści i skóry szampony to podstawa. Do wyczesywania naszego czworonożnego przyjaciela możemy także stosować suchy szampon w postaci pudru lub zasypki. Ułatwia on rozczesywanie sierści, ma też właściwości dezynfekujące i przeciwzapalne. Czasem zdarza się jednak, że pomimo regularnych zabiegów pielęgnacyjnych naszego pupila dopadają uciążliwe zewnętrzne pasożyty.

Możemy temu zapobiec poprzez przeróżne preparaty na pchły dla psa. Zazwyczaj występują one w postaci kropelek, którymi w odpowiednich odstępach czasowych należy zakrapiać grzbiet naszego zwierzaka. Dobrym pomysłem jest też zakup specjalnej obroży przeciw pchłom, choć z czasem traci ona swoją skuteczność.  Pamiętajmy też o odrobaczaniu co najmniej dwa razy w roku. Ze względu na psią ciekawość do układu pokarmowego naszego kompana mogą bowiem dostać się niebezpieczne pasożyty. Specjalne tabletki odrobaczające dla naszego psa dobierze nam weterynarz, pod żadnym pozorem nie róbmy tego samodzielnie i nie kupujmy środków z niepewnych źródeł. Zapytajmy o nie przy następnej wizycie kontrolnej lub szczepieniu.

Dodaj komentarz

cztery × pięć =