Zastosowania cegły w budownictwie i designie wnętrz

Branża budowlana
szerokie-ramy
Zastosowania cegły w budownictwie i designie wnętrz
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne trendy w budownictwie bazują na łączeniu rozwiązań tradycyjnych i innowacyjnych. Jeśli chcemy, by nasz dom, biuro, mieszkanie, posiadło oryginalny, niepowtarzalnych charakter, możemy zastosować elementy tradycyjne, czyli ręcznie wyrabiane cegłówki. Są niezwykle trwałe i potrafią zapewnić wyjątkowe wrażenia estetyczne.

Ceglana ściana jak z dawnych epok – innowacyjne wykończenia w oparciu o historyczne wzornictwo

Takich wykończeń nie znajdziemy w supermarketach. Cegła ręcznie formowana posiada niezwykle wiele zastosowań w budownictwie i dekoracji wnętrz. Wyroby z manufaktury odznaczą się wyjątkową trwałością i mają w sobie coś więcej niż cegłówki, które możemy kupić w popularnych hurtowniach budowlanych. Jeśli myślimy o domu na dziesięciolecia, warto zastanowić się nad wyborem tradycyjnych materiałów, wykonywanych współcześnie. Taka nutka historii odmieni wygląd ścian zewnętrznych, lecz z powodzeniem cegły ręcznie robione, będą ozdobą wnętrz mieszkalnych albo biurowych. Cegłówki z manufaktury posiadają charakterystyczne zabarwienie w różnych odcieniach: jasnego brązu, soczystej czerwieni, ognistej miedzi, ugrów i stonowanych brązów.

Impregnacja naturalnie wykonywanych cegieł i powierzchni ceglanych

Decydując się na oryginalny, ceglany design, warto, abyśmy dobrali impregnat wysokiej jakości, takie jakie znajdują się na stronie: https://cekobud.pl/pl/12-impregnaty-do-cegiel . Preparaty tego rodzaju zapewnią nam podwójny efekt : zabezpieczającą i podkreślającą walory naszej naturalnej cegły. Impregnaty możemy stosować do ścian wewnętrznych, zewnętrznych, do dachówek, kostki brukowej oraz do betonu. Koszt opakowania jest stosunkowo niski a wydajność płynu wysoka.

Planując budowę lub remont albo modernizację naszej nieruchomości, z pewnością dokładnie przyjrzymy się aktualnym trendom w designie. Jeśli wybierzemy naturalne materiały, np. cegłę czy kamień, to warto zadbać o ich impregnację. Dzięki nowoczesnym preparatom ściany nabiorą wspaniałego, historycznego, niezwykle oryginalnego i zarazem estetycznego wyglądu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką strategię promocyjną wybrać do małej firmy?
Jaką strategię promocyjną wybrać do małej firmy?
Wybór strategii marketingowej małej działalności gospodarczej może przyprawić właściciela o ból głowy. Pogodzenie wysokiej skuteczności z przystępną ceną stanowi duże […]
Polecamy