Zastosowania cegły w budownictwie i designie wnętrz

Branża budowlana
szerokie-ramy
Zastosowania cegły w budownictwie i designie wnętrz
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne trendy w budownictwie bazują na łączeniu rozwiązań tradycyjnych i innowacyjnych. Jeśli chcemy, by nasz dom, biuro, mieszkanie, posiadło oryginalny, niepowtarzalnych charakter, możemy zastosować elementy tradycyjne, czyli ręcznie wyrabiane cegłówki. Są niezwykle trwałe i potrafią zapewnić wyjątkowe wrażenia estetyczne.

Ceglana ściana jak z dawnych epok – innowacyjne wykończenia w oparciu o historyczne wzornictwo

Takich wykończeń nie znajdziemy w supermarketach. Cegła ręcznie formowana posiada niezwykle wiele zastosowań w budownictwie i dekoracji wnętrz. Wyroby z manufaktury odznaczą się wyjątkową trwałością i mają w sobie coś więcej niż cegłówki, które możemy kupić w popularnych hurtowniach budowlanych. Jeśli myślimy o domu na dziesięciolecia, warto zastanowić się nad wyborem tradycyjnych materiałów, wykonywanych współcześnie. Taka nutka historii odmieni wygląd ścian zewnętrznych, lecz z powodzeniem cegły ręcznie robione, będą ozdobą wnętrz mieszkalnych albo biurowych. Cegłówki z manufaktury posiadają charakterystyczne zabarwienie w różnych odcieniach: jasnego brązu, soczystej czerwieni, ognistej miedzi, ugrów i stonowanych brązów.

Impregnacja naturalnie wykonywanych cegieł i powierzchni ceglanych

Decydując się na oryginalny, ceglany design, warto, abyśmy dobrali impregnat wysokiej jakości, takie jakie znajdują się na stronie: https://cekobud.pl/pl/12-impregnaty-do-cegiel . Preparaty tego rodzaju zapewnią nam podwójny efekt : zabezpieczającą i podkreślającą walory naszej naturalnej cegły. Impregnaty możemy stosować do ścian wewnętrznych, zewnętrznych, do dachówek, kostki brukowej oraz do betonu. Koszt opakowania jest stosunkowo niski a wydajność płynu wysoka.

Planując budowę lub remont albo modernizację naszej nieruchomości, z pewnością dokładnie przyjrzymy się aktualnym trendom w designie. Jeśli wybierzemy naturalne materiały, np. cegłę czy kamień, to warto zadbać o ich impregnację. Dzięki nowoczesnym preparatom ściany nabiorą wspaniałego, historycznego, niezwykle oryginalnego i zarazem estetycznego wyglądu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Płotki do ogrodu jako sposób na aranżację
Płotki do ogrodu jako sposób na aranżację
Płot jako sposób na niepowtarzalny wygląd ogrodu. Wiklinowe płoty ogrodowe są przydatne, jeśli chcesz odizolować obszar, na którym chcesz uprawiać […]
Polecamy