Etapy uzyskania pozwolenia na budowę

Uzyskanie pozwolenia na budowę odbywa się w kilku etapach, które wymagają zaangażowania. Jakie czynności należy podjąć? O czym pamiętać? Gdzie znaleźć dobrego geodetę?

Pozwolenie na budowę – krok po kroku

W tym przypadku na uwagę zasługuje geodezja Tarnów to idealna lokalizacja, jeśli poszukujemy profesjonalistów w tej dziedzinie. Z pomocą geodetów uzyskanie pozwolenia na budowę jest znacznie łatwiejsze. Najprościej rzecz ujmując, etapy te obejmują:

– Pozyskanie niezbędnej dokumentacji – tutaj odwiedzamy Urząd Gminy/Miasta, zwracamy się do geodety i zakładów gazowniczych, energetycznych oraz wodno-kanalizacyjnych. 

– Przygotowanie projektu budowlanego – po skompletowaniu dokumentacji wybieramy projektanta, który fachowo sporządzi dla nas projekt. 

– Złożenie wniosku i pozwolenie na budowę – na tym etapie posiadamy dokumentację projektu budowlanego, oświadczenia i posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością, decyzję o warunkach zabudowy, wypis z rejestru gruntów, kopię mapy ewidencyjnej, warunki techniczne dostawy mediów i decyzję o wyłączeniu gruntu z produkcji rolnej. 

– Decyzja o pozwoleniu na budowę – to ostateczny etap. 

Usługi geodety

Geodezja obejmuje działania, które stanowią ważny element pozwalający rozpocząć prace budowlane. Kompleksowe usługi geodezyjne są niezwykle cenione i pożądane na rynku. Profesjonaliści do każdego zadania podchodzą indywidualnie, mając na względzie dobro klienta. Doświadczony geodeta podejmuje się każdej pracy, stawiając na zaangażowanie i dokładność. Wysoka jakość świadczonych usług z pewnością ma więc wiele zalet. Sprawdzeni profesjonaliści działają sprawnie i terminowo.

Dodaj komentarz