Jak urządzić małą łazienkę?

Urządzanie małej łazienki nie należy do najprostszych zadań. Można jednak tak rozwiązać sprawę, aby łazienka prezentowała się elegancko oraz jednocześnie wydawała się bardziej wszechstronna. Wszystko to przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności oraz komfortu użytkowania.

Najważniejszy w urządzaniu małej łazienki jest pomysł. Dlatego też warto jest przejrzeć katalogi z inspiracjami na temat wystroju wnętrz oraz remontów, co pozwoli zwiększyć kreatywność oraz postawić na sprawdzone sposoby i rozwiązania. Warto jest przyłożyć dużą wagę do rodzaju oraz koloru płytek, które będą w łazience – duże kafelki (na przykład o wymiarach 60×60 płytki Paradyż My Way ) optycznie powiększają przestrzeń, co jest wskazane przy małych pomieszczeniach. Można je umieścić zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Bardzo ważna jest także kwestia kolorystyczna – jasne kolory również pozytywnie wpływają na wrażenia odbiorcy. Biel, ecru, szarość czy pastele są najbardziej wskazane.

Bardzo ważną kwestią jest rozmieszczenie mebli oraz przyrządów sanitarnych. W małych łazienkach doskonale sprawdzi się kabina prysznicowa Huppe, którą można zamontować u zbiegu dwóch ścian (w kącie) i tym samym zaoszczędzić sporo miejsca – nie opłaca się w małych pomieszczeniach instalować wanny bądź pryszniców wolnostojących (odpowiednio wyprofilowana podłoga i zasłona / ścianka) ponieważ zajmują bardzo dużo miejsca. Jasne szkło kabiny prysznicowej optycznie zwiększa przestrzeń i rozjaśnia pomieszczenie, przez co wydaje się bardziej klimatyczne i funkcjonalne.

Dodaj komentarz

pięć × 4 =