Na co zwracać uwagę przy zakupie obuwia?

Nogi są jedną z najważniejszych części ludzkiego organizmu. Każdego dnia w butach spędza się około dziesięciu godzin. To prawie połowa doby. Na co zatem zwrócić uwagę przy zakupie nowego obuwia, aby uniknąć dolegliwości? Czy najlepiej jest poruszać się w oryginalnych butach?

Wygodne buty to podstawa

Obuwie o wyprofilowanym kształcie dopasowanym do stopy to fundamentalny aspekt, na który należy zwrócić uwagę chcąc zapewnić wygodne oraz zdrowe korzystanie z butów. Właściwe dobranie obuwia pozwoli uniknąć dyskomfortu w chodzeniu, zminimalizuje ryzyko pojawienia się problemu wrastających paznokci, odcisków, płaskostopia, a nawet dolegliwości stóp, kolan czy kręgosłupa. Biegacz powinien szukać butów o tylnej podeszwie wyższej od przedniej.

Wybierając buty na obcasie, lepiej unikać zwężanych w szpic nosków, ponieważ może to powodować halluksy. Przerwa między czubkiem buta a palcami powinna wynosić 5 milimetrów. Zapewnia to palcom swobodę w stawach podczas chodzenia. Dlatego przed dokonaniem zakupu należy obuwie zmierzyć. Nie mając takiej możliwości – można skorzystać ze sklepu internetowego, np. https://sklep-luz.pl/pol_m_Meskie-862.html. Niektóre z nich przedstawiają tabele rozmiarów, co ułatwi wybór butów dopasowanych do stopy.

Oryginalne buty zapewniają wysoką jakość wykonania, a co za tym idzie – dłuższą trwałość. Obuwie wykonane ze skóry zapewnia odpowiednią wentylację powietrza, ale też dobrze dopasowuje się do stopy noszącego. Lepiej od syntetyków znosi trudne warunki atmosferyczne, dzięki czemu unikniesz przemoknięcia oraz będziesz mógł dłużej cieszyć się z zakupionej pary obuwia.

Dodaj komentarz

11 + osiem =