Czy brak języka może stanowić problem w pracy?

Praca w Holandii różni się od pracy w wielu innych krajach. Może to wynikać z innej kultury, zwyczajów lub tradycji. Może to również wynikać ze sposobu, w jaki ludzie się komunikują lub z powodu słownictwa, którego używają.

Czy brak języka może być problemem w pracy?

Brak odpowiednich umiejętności językowych może prowadzić do problemów w pracy, ponieważ nie będziesz w stanie porozumieć się ze współpracownikami i klientami. Na stronie abpraca.pl znajdziesz aktualne oferty pracy. Jeśli nie znasz języka niderlandzkiego lub angielskiego, nie jest łatwo zrozumieć, co ludzie mówią i wyrazić siebie. Jednocześnie trudno jest innym zrozumieć Twoje potrzeby i uczucia, jeśli nie mówią w Twoim języku.

Co możesz zrobić?

Pierwszym krokiem jest zapytanie pracodawcy, czy byłoby możliwe, abyś nauczył się niderlandzkiego/angielskiego w pracy. Jeśli Twój pracodawca jest chętny, to jest to świetna wiadomość! Możesz wtedy rozpocząć naukę niderlandzkiego/angielskiego w szkole i kontynuować ją w czasie wolnym. Twój pracodawca może zaoferować wsparcie, oferując darmowe lekcje lub zapewniając materiały szkoleniowe. Czasami nawet opłaca prywatne lekcje od zewnętrznego nauczyciela, który przychodzi do biura raz lub dwa razy w tygodniu.

Jeśli to się nie uda z powodów finansowych lub dlatego, że zajmuje to zbyt dużo czasu od Twojej regularnej pracy, nadal może być możliwe, abyś uczył się niderlandzkiego/angielskiego na własną rękę podczas przerwy na lunch lub po godzinach pracy (w tym przypadku pracodawca prawdopodobnie odejmie koszty od Twojej pensji).

Dodaj komentarz