Czy masaż może usprawnić krążenie krwi w naszym ciele?

Czy masaż może usprawnić krążenie krwi w naszym ciele? W jakich celach się go stosuje? Jakie są jego właściwości oraz rodzaje? W dzisiejszym pędzącym niemającym na nic czasu świecie bardzo uwidoczniła się potrzeba odpoczynku, a co za tym idzie pozbycia się stresu, który według badań naukowców odpowiada za ponad 70% chorób na świecie.

Masaż nie tylko przyczynia się do obniżenia poziomu stresu, ale oprócz tego ma jeszcze wiele prozdrowotnych właściwości, o których warto wspomnieć. Poprzez jego stosowanie ciało uzyskuje rozluźnienie, przydaje się w przypadku leczenia bólów związanych z dolegliwościami kręgosłupa. Dodajmy, że dobrym sposobem na pozbycie się stanów zapalnych jest właśnie skorzystanie z masażu. Ponadto przyczynia się on do ulepszenia działania gruczołów potowych i łojowych, rozluźnia mięśnie, usprawnia działanie układu kostnego i poprawia krążenie krwi. Poprzez dobranie odpowiedniego rodzaju masażu mięśnie zostają wzbogacone w tlen i substancje niezbędne do ich rozwoju.

Jak już zostało wspomniane masaż ma bardzo dobry wpływ na krążenie krwi, ponieważ zwiększenie jej przepływu w żyłach przyczynia się do dotlenienia komórek. Należy dodać, że kolejną zbawienną korzyścią stosowania masażu jest jego wpływ na pracę serca.

Rodzaje masażu

Jest wiele jego odmian, w Europie najpopularniejszy jest masaż klasyczny, który wykonuje się w celu rozluźnienia mięśni, czy też polepszenia krążenia krwi.

Następnym m jego rodzajem w celu uzyskania odprężenia jest masaż relaksacyjny, który świetnie pomoże w osiągnięciu głębokiego relaksu.

Jedną z częściej używanych technik masażu klasycznego jest drenaż limfatyczny Kraków jako miasto posiada wielu fachowców specjalizujących się w tej dziedzinie. Stosuje się go w leczeniu zastojów limfatycznych, obrzęków oraz cukrzycy.

Dodaj komentarz