O jakiej porze roku warto się wybrać do Zakopanego?

Life & Style
szerokie-ramy
O jakiej porze roku warto się wybrać do Zakopanego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakopane to bezsprzecznie stolica polskich gór i ulubione miejsce wypoczynku milionów Polaków. Niezależnie od tego, czy jest to sezon narciarski, czy ciepłe lato, pod Tatrami zjawia się wielu turystów. Niewiele jest w kraju miejsc, które cieszyłyby się takim zainteresowaniem.

Zakopane cały rok

Góry kojarzą nam się przede wszystkim z zimą i ze śniegiem, dlatego o tej porze roku Zakopane nigdy nie świeci pustkami. Można tu pojeździć na nartach, sankach i łyżwach, blisko też do większych kompleksów narciarskich w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej. Jednak również w czasie ciepłych miesięcy to góralskie miasteczko tętni życiem. Na Równi Krupowej i w okolicznych dolinach wiosną zakwitają krokusy. Kalatówki i Polana Chochołowska przyciągają w tym czasie niezliczone ilości turystów, którzy chcą obejrzeć całe pola kwitnących szafranów. Latem, gdy pogoda staje się mniej kapryśna, do Zakopanego zjeżdżają miłośnicy wędrówek, chcący wybrać się w wyższe partie gór. Jesień natomiast daje okazję do spokojnego zwiedzania miasta, zapoznania się z jego zabytkową, góralską architekturą, czy wyśmienitą kuchnią.

Apartament w centrum Zakopanego to świetny pomysł i sposób na to, by zawsze być blisko najważniejszych wydarzeń w mieście. Niezależnie od pory roku w centrum miejscowości odbywa się szereg imprez plenerowych i artystycznych. Blisko stąd do dworców PKP i PKS, ale i do muzeów, kina, teatru, a nawet aquaparku. Krótki spacer wystarczy, by wybrać się na Gubałówkę, ale i pod Wielką Krokiew, a rozwinięta komunikacja miejska zapewni łatwy dojazd do innych części miasta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać projektor do kina domowego?
Jak wybrać projektor do kina domowego?
Kino domowe jest marzeniem każdego fana filmów akcji oraz wszystkich tych, którzy uwielbiają oglądać mecze na dużym ekranie. W profesjonalnie […]
Polecamy