O jakiej porze roku warto się wybrać do Zakopanego?

Life & Style
szerokie-ramy
O jakiej porze roku warto się wybrać do Zakopanego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakopane to bezsprzecznie stolica polskich gór i ulubione miejsce wypoczynku milionów Polaków. Niezależnie od tego, czy jest to sezon narciarski, czy ciepłe lato, pod Tatrami zjawia się wielu turystów. Niewiele jest w kraju miejsc, które cieszyłyby się takim zainteresowaniem.

Zakopane cały rok

Góry kojarzą nam się przede wszystkim z zimą i ze śniegiem, dlatego o tej porze roku Zakopane nigdy nie świeci pustkami. Można tu pojeździć na nartach, sankach i łyżwach, blisko też do większych kompleksów narciarskich w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej. Jednak również w czasie ciepłych miesięcy to góralskie miasteczko tętni życiem. Na Równi Krupowej i w okolicznych dolinach wiosną zakwitają krokusy. Kalatówki i Polana Chochołowska przyciągają w tym czasie niezliczone ilości turystów, którzy chcą obejrzeć całe pola kwitnących szafranów. Latem, gdy pogoda staje się mniej kapryśna, do Zakopanego zjeżdżają miłośnicy wędrówek, chcący wybrać się w wyższe partie gór. Jesień natomiast daje okazję do spokojnego zwiedzania miasta, zapoznania się z jego zabytkową, góralską architekturą, czy wyśmienitą kuchnią.

Apartament w centrum Zakopanego to świetny pomysł i sposób na to, by zawsze być blisko najważniejszych wydarzeń w mieście. Niezależnie od pory roku w centrum miejscowości odbywa się szereg imprez plenerowych i artystycznych. Blisko stąd do dworców PKP i PKS, ale i do muzeów, kina, teatru, a nawet aquaparku. Krótki spacer wystarczy, by wybrać się na Gubałówkę, ale i pod Wielką Krokiew, a rozwinięta komunikacja miejska zapewni łatwy dojazd do innych części miasta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niezbędna odzież zimowa
Niezbędna odzież zimowa
W okresie zimowym, gdy temperatura na zewnątrz często spada poniżej zera stopni Celsjusza, a także wieje zimny, przeszywający wiatr i […]
Polecamy