Jak drogowcy muszą zabezpieczyć odcinek remontowanej drogi?

Podczas remontów dróg należy bardzo dobrze zabezpieczyć miejsce, gdzie odbywają się jakiekolwiek prace. Wynika to z tego, że rozpędzone pojazdy mogą stanowić zagrożenie dla pracowników, jeżeli ich kierowcy nie będą odpowiednio wcześnie ostrzeżeni o niebezpieczeństwie. Sprawdzamy jakie rozwiązanie mogą być stosowane w celu zabezpieczenia odcinka drogi, gdzie prowadzony jest remont. Dowiemy się też, gdzie można je zakupić.

Odpowiednie oznakowanie

Gdy zbliżamy się do remontowanego odcinka drogi, powinniśmy już dużo wcześniej być o tym ostrzeżeni. Drogowcy w tym celu umieszczają specjalne znaki, na których wskazują odległość od miejsca robót, ich zakres, oraz ewentualne objawy. Im bardziej zbliżamy się do miejsca remontu, tym znaki powtarzają się częściej, a ograniczenie prędkości jest coraz niższe. Przed samym obszarem prac powinny być ustawione zapory drogowe plastikowe, posiadające odblaskowe fragmenty, które nadadzą im dobrą widoczność również w nocy. Często stosuje się też pachołki z światłem ostrzegawczym na szczycie.

Zaopatrzenie ekip remontowych

Każda ekipa, która jedzie na miejsce pracy, musi być wyposażona w odpowiednią ilość tzw. urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Są to wspomniane wyżej znaki, zapory, bariery, pachołki, a także farba drogowa do malowania tymczasowego oznakowania poziomego. Niektóre z nich można wynająć np. na https://easyfence.pl/uslugi/ogrodzenie-tymczasowe/. Dzięki temu koszt całych robót spada, ponieważ nie ma konieczności dokonywania zakupu wszystkich elementów zabezpieczających.

Dodaj komentarz

osiem − 5 =