Na czym polega ładowanie bezprzewodowe?

Technologia
szerokie-ramy
Na czym polega ładowanie bezprzewodowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne technologie ułatwiają nam codzienne życie. Jedną z nich są bezprzewodowe ładowarki, które pozwalają na ładowanie urządzeń elektrycznych bez konieczności noszenia wszędzie ze sobą kabla. Takie rozwiązanie może być bardzo pomocne dla każdego, kto potrzebuje szybkiego doładowania baterii urządzenia, bądź ma przed sobą długą podróż. Wiele bezprzewodowo ładowanych technologii wykorzystuje firma iHealth.

Na czym polega bezprzewodowe ładowanie?

Ładowarki przewodowe pojawiły się na rynku już jakiś czas temu. W swojej pracy wykorzystują indukcję – w ładowarce umieszczona jest cewka nadawcza, która wytwarza pole magnetyczne. Druga cewka (odbiorcza) znajduje się w urządzeniu i przechwytuje wytworzone fale wraz z napięciem wytwarzającym prąd. W ten sposób telefon czy inne urządzenie dostosowane do pracy z ładowarką bezprzewodową można szybko zasilić energią elektryczną.

Tego typu ładowanie wykorzystują urządzenia, takie jak choćby iPhone, o czym poczytać szerzej można pod podanym adresem: https://www.ishock.pl/pl/p/Unitek-Fast-Wireless-Charging-STAND-Ladowarka-indukcyjna-iPhone-8%2C-8-Plus%2C-X/3128.

Czy ładowarka bezprzewodowa nadaje się do każdego smartfona?

Za pomocą bezprzewodowej ładowarki najczęściej ładuje się smartfony. Nie każdy model jest jednak kompatybilny z takim urządzeniem. Na pakowaniu należy szukać oznaczenia QI. Ładowanie bezprzewodowe zwykle jest wolniejsze niż tradycyjna wersja z kablem, aczkolwiek można w ten sposób ładować urządzenia podczas jazdy samochodem czy spotkania w kawiarni. Teoretycznie znak QI informuje o tym, że urządzenie może być ładowane każdym typem ładowarki bezprzewodowej. Warto jednak stosować urządzenia rekomendowane przez producenta smartfona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zorganizować imprezę plenerową?
Jak zorganizować imprezę plenerową?
Organizowanie przyjęć na świeżym powietrzu to tylko jedna z wielu korzyści, jakie niosą ze sobą ciepłe letnie dni. Niezależnie od […]
Polecamy