Wybór rodzinnego auta – na te parametry trzeba zwrócić uwagę

Technologia
szerokie-ramy
Wybór rodzinnego auta – na te parametry trzeba zwrócić uwagę
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowy członek rodziny to ogromna radość, ale też konieczność przystosowania mieszkania i życia. Najczęściej też pojawia się wówczas potrzeba zmiany samochodu na ten rodzinny, który pomieści wózek i wszystkie niezbędne gadżety. Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli to nie pierwsze, a trzecie lub kolejne dziecko. Na jakie zatem parametry trzeba zwrócić uwagę przed zakupem?

Wielkość auta i bagażnika

Pierwsze pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć, to do czego samochód ma służyć? Jeśli głównie do rozwożenia pociech do przedszkola i szkoły, wystarczający może się okazać mniejszy pięciodrzwiowy pojazd. Jeśli jednak rodzina często podróżuje, a do tego ma trójkę lub więcej potomstwa, warto wziąć pod uwagę samochody osobowe. Niektóre modele sprawdzają się w tej roli bardzo dobrze. Nie tylko posiadają dodatkowe miejsca do siedzenia, ale także pomieszczą podwójny wózek. Pojemny bagażnik dla osób z małymi dziećmi to jeden w ważniejszych parametrów, które trzeba wziąć pod uwagę.

Drzwi przesuwne czy otwierane

Świetną opcją szczególnie w mieście są modele, których tylne drzwi są przesuwne. Dzięki temu łatwiej zaparkować w mieście i wygodniej wpinać maluszki do fotelików. Jest to rozwiązanie idealne dla tych, których pociechy są jeszcze małe.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dzieci to największy skarb, dlatego ich zdrowie jest priorytetem. Dobrze więc zwrócić szczególną uwagę na rozwiązania, które poprawiają bezpieczeństwo podczas podróży. Wartym rozważenia systemem jest isofix, który łatwo i solidnie przymocowuje foteliki do siedzenia samochodowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sukienka na specjalne okazje – z jakich typów można wybierać?
Sukienka na specjalne okazje – z jakich typów można wybierać?
Wśród eleganckich sukienek na ważne okazje dużą popularnością cieszą się kroje rozkloszowane, a także modele sięgające za kolano (czyli tak […]
Polecamy