Telefon dla seniora – jakie ma właściwości?

Technologia
szerokie-ramy
Telefon dla seniora – jakie ma właściwości?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z najważniejszych kwestii dla seniorów jest to, jak ułatwić im korzystanie z telefonu.

Jeśli zmagasz się ze starzejącym się rodzicem lub dziadkiem, być może zauważyłeś, że mają oni problem z używaniem swojego telefonu. Może być tak, że nie widzą wystarczająco dobrze, albo po prostu nie wiedzą jak go używać. Jeśli tak jest, istnieje wiele funkcji i usług, które mogą pomóc.

Oto kilka cech, które powinny posiadać wszystkie telefony:

Rozmiar ekranu 

Im większy, tym lepiej! Pomaga to osobom, które mają problem z dostrzeżeniem małego tekstu lub innych szczegółów na ekranie. Najlepiej zdecydować się na smartfon z dużym ekranem o dobrej rozdzielczości, a także z dużą jasnością. W ten sposób Twoja bliska osoba będzie mogła widzieć wszystko wyraźnie, bez konieczności korzystania z Twojej pomocy.

Polecenia głosowe 

Polecenia głosowe to kolejna świetna opcja dla seniorów, którzy nie są tak obyci z technologią jak młodsze pokolenia. Używanie komend głosowych oznacza, że wszystko czego potrzebujesz to Twój głos (i być może zestaw słuchawkowy Bluetooth), aby kontrolować telefon bez konieczności patrzenia na niego lub dotykania go w ogóle. Niektóre telefony mają nawet wbudowane aparaty fotograficzne, dzięki czemu seniorzy mogą robić zdjęcia.

Żywotność baterii 

Dobry telefon dla seniorów będzie miał długą żywotność baterii, aby mogli oni korzystać z niego przez cały dzień, nie martwiąc się o ciągłe ładowanie.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to sprawdź stronę: https://diliho.pl/module/owlblog/post/13-1-jaki-wybrac-telefon-dla-dziadkow.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób docenić pracownika w firmie?
W jaki sposób docenić pracownika w firmie?
Wielu pracodawców zastanawia się, w jaki sposób okazać wdzięczność swoim pracownikom. Liczne jubileusze, rocznice czy zrealizowanie określonych założeń firmy stają […]
Polecamy