Narożniki do salonu i ich funkcje

Salon to miejsce, wobec którego mamy spore oczekiwania. Zazwyczaj spełnia on różne funkcje, w zależności od pory dnia, naszego stylu życia, wielkości domu lub mieszkania. Czasem jest bawialnią dla dzieci i miejscem spotkań rodzinnych, a czasem ostoją relaksu i spokoju. Tu odpoczywamy i regenerujemy siły. Chyba trudno wyobrazić sobie salon bez wygodnej kanapy: aby spełnić te wszystkie ważne funkcje, musi być duża i wygodna. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, narożnik jest idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Bo zazwyczaj jest większy od kanapy, choć nie zajmuje dużo więcej miejsca. A oprócz tego może mieć mnóstwo dodatkowych funkcji, które sprawią, że nasz salon będzie jeszcze bardziej komfortowy i funkcjonalny.

Co sprawia, że kochamy narożniki? Dużo miejsca! Do siedzenia, leżenia, półleżenia i szaleństw z naszymi dziećmi. Taka kanapa może być ustawiona w kształt litery L, ale jeśli mamy więcej miejsca, możemy zdecydować się na kanapę w kształt litery U. Dodatkową funkcją zwiększającą komfort użytkowania są zagłówki, zazwyczaj regulowane, oraz podłokietniki (sprawdź przykładową ofertę: narożnik z regulowanymi zagłówkami). Seans filmowy na takiej kanapie, to czysta przyjemność. Jeśli w domu brakuje miejsca do spania dla gości, warto rozejrzeć się za narożnikiem z funkcją spania. W zależności od modelu możemy wygospodarować wygodne miejsca do spania dla jednej lub dwóch osób. Często w takich modelach mamy dodatkowy pojemnik na pościel.

Bez względu na rozmiar i funkcje, wybór narożnika do salonu jest dobrym pomysłem, jeśli lubimy spędzać tu długie jesienne wieczory z ciepłą herbatą i ulubioną książką lub serialem. Wśród bogatej oferty w sklepach stacjonarnych i internetowych na pewno znajdziemy odpowiedni dla siebie model. Ciekawą ofertę posiada na przykład sklep meblowy SOFART.

Dodaj komentarz

1 × cztery =