Co warto wiedzieć przed zamontowaniem fotowoltaiki?

Ogród i dom
szerokie-ramy
Co warto wiedzieć przed zamontowaniem fotowoltaiki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fotowoltaika stała się obecnie bardzo modna. Niektórzy wybierają takie rozwiązanie z troski o środowisko, inni natomiast swoją decyzję argumentują obniżeniem rachunków za prąd. Niezależnie od naszej motywacji, jest to świetna i nowoczesna opcja. Czy jednak każdy może założyć panele na swoim dachu? O kryteriach, jakie musi spełniać nasz dom, przeczytamy poniżej.

Nasłonecznienie, czyli czy taka inwestycja w ogóle będzie dla nas opłacalna

Zanim zdecydujemy się na montaż baterii słonecznych, powinniśmy skontaktować się z dobrym specjalistą z tej dziedziny. Jeśli interesuje nas fotowoltaika Gliwice, Kraków, Poznań, czy jakakolwiek inna miejscowość może zaoferować nam nawet kilkanaście punktów oferujących sprzedaż i montaż takich urządzeń. Nie dajmy się skusić najniższej cenie.  Tanie produkty mogą odznaczać się niską wydajnością i małą odpornością na uderzenia. Musimy pamiętać także, że chcąc umieścić panele na płaskim dachu, konieczne będą specjalne stelaże pozwalające na montaż paneli pod odpowiednim kątem. Ważne jest także nasłonecznienie. Fotowoltaika daje najlepsze efekty od strony południowej. Na północy wykazuje za to właściwie zerową efektywność. Ponadto konieczne jest zrewidowanie informacji dotyczących redukcji rachunków za prąd. Oczywiście odpowiednio duża instalacja pokryje nasze zapotrzebowanie, ale w miesiącach zimowych elektrownia zwróci nam maksymalnie 80% wyprodukowanej latem nadwyżki, a z naszego konta co miesiąc będziemy musieli pokrywać koszty stałe związane z obsługą dostawcy energii. Mimo wszystko, gdy panele są prawidłowo założone, jest to sensowna i opłacalna inwestycja. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Infokioski – sprawna pomoc w poruszaniu się w przestrzeni publicznej
Infokioski – sprawna pomoc w poruszaniu się w przestrzeni publicznej
W przestrzeni publicznej, a w tym w różnego rodzaju instytucjach czy centrach handlowych, dużą popularnością cieszą się infokioski, pomocne dla […]
Polecamy