Kreatywne gry i zabawy podwórkowe ze szkolnych lat

Zainteresowania
szerokie-ramy
Kreatywne gry i zabawy podwórkowe ze szkolnych lat
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze nie tak dawno codzienna rzeczywistość wyglądała inaczej. Nie było wszechobecnego internetu, komputery zajmowały pół pokoju, a telefon komórkowy pozostawał tylko w marzeniach. Był to czas przebywania na dworze przez cały dzień, jeżdżenia rowerem po okolicy lub przesiadywania na szkolnym boisku z kolegami z klasy. To także epoka gier podwórkowych, które zręcznie wymalowane tradycyjną farbą, znajdowały się prawie na każdym placu zabaw. Tego typu zabawy ruchowe nadal są bardzo popularne np. za sprawą takiej gry węże i drabiny, która pozwala rozwijać wyobraźnię, ćwiczyć pamięć oraz umiejętności logicznego myślenia. To wspaniały sposób na naukę poprzez rekreację. Jakie są najpopularniejsze propozycje gier podwórkowych, w które grały dzieciaki na wszystkich przerwach lekcyjnych?

Każda chwila jest dobra na zabawę z rówieśnikami

Wszystkie dziewczynki nosiły w plecaku kolorową gumę do skakania. Chłopcy w tym czasie urządzali turnieje w piłkę nożną. Prawdopodobnie najpopularniejszą zabawą, która zrzeszała wszystkich razem, była gra w klasy. Pod linkiem http://smartplac.pl/produkt/gra-w-klasy-smartplac-2/ można zakupić nowoczesną wersję tej gry w formie folii pokrytej laminatem. Taki artykuł jest gotowy do zamontowania na przykład w korytarzu. Powierzchnia maty jest antypoślizgowa, co uniemożliwia utratę równowagi podczas korzystania. Inne przykłady zabaw ze szkolnych lat to chińczyk, poplątane ścieżki czy kreatywna gra w kwadraty. W tamtym czasie każde dziecko chętnie rywalizowało podczas pokonywania różnorodnych torów przeszkód oraz przy zabawie drabiny i węże.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Reklamy ledowe – gdzie szczególnie mają wzięcie
Reklamy ledowe – gdzie szczególnie mają wzięcie
Reklamy tradycyjne takie jak banery czy plakaty wciąż są popularne, a ich wykorzystywanie przynosi całkiem dobre efekty. Mimo to ustępują […]
Polecamy