Dlaczego pellet jest lepszym rozwiązaniem dla osób, które ogrzewają się drewnem?

Pelety są zasobem odnawialnym, czystą alternatywą dla drewna i węgla. I są świetnym sposobem na ogrzewanie domu. Pelety produkowane są z trocin i innych produktów drewnianych, które w przeciwnym razie trafiłyby na wysypiska śmieci. Mają wyższą wartość energetyczną niż inne paliwa, więc można ogrzewać dom mniejszą ilością pelet. A ponieważ są one wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, są również dobre dla środowiska.

Są również łatwe w użyciu

Pelety mogą być spalane w istniejących piecach na drewno lub kominkach z niewielkimi lub żadnymi modyfikacjami. Są również łatwe do przechowywania i transportu, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla domów, które nie mają dostępu do gazu ziemnego lub energii elektrycznej, ponieważ mogą być przechowywane na zewnątrz w zadaszonym pojemniku do czasu, gdy będą potrzebne.

Dostarcza dużo energii

Paliwo w postaci pelletu jest odnawialnym źródłem energii, które wytwarza więcej ciepła niż jakiekolwiek inne paliwo. Ma również większą gęstość energii niż drewno i większość innych paliw stałych, co oznacza, że zajmuje mniej miejsca w domu. To czyni go idealnym dla ludzi, którzy mieszkają w małych pomieszczeniach lub chcą zaoszczędzić na kosztach ogrzewania poprzez użycie mniejszej ilości paliwa do ogrzewania swoich domów. Jeśli szukasz dobrej jakości pellet Kielce są miastem w którym z pewnością go kupisz.

Paliwo pelletowe spala się bez wytwarzania dymu

Czyni go idealnym wyborem dla osób, które mają alergie lub wrażliwość na dym. Przy prawidłowym spalaniu praktycznie nie wydziela popiołu i pozostawia jedynie niewielkie ilości sadzy w porównaniu z innymi paliwami, takimi jak węgiel czy drewno, które wytwarzają duże ilości popiołu przy nieprawidłowym lub częściowym spalaniu.

Dodaj komentarz