Czym zajmuje się psychiatra?

Medycyna
szerokie-ramy
Czym zajmuje się psychiatra?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli weźmiemy pod lupę kwestie związane z zaburzeniami psychicznymi, to możemy wyszczególnić dwa skrajne przypadki. W jednym zdecydowanie zbyt często diagnozujemy niektóre schorzenia jak na przykład ADHD u dzieci lub dysleksję. Z drugiej strony z wieloma poważnymi schorzeniami, zgłaszamy się psychologa lub psychiatry na ogół za późno.

Podstawowe założenia

Psychiatria zajmuje się w gruncie rzeczy wszystkim tym, czym może również zajmować się psycholog. Posiada on jednak dodatkowe uprawnienia, z których najważniejszym jest przepisywanie lekarstw. Zdecydowanie więc widząc niepokojące objawy, powinniśmy zgłosić się do lekarza. Szczególnie dotyczy to dzieci, ponieważ brak leczenia i poprzedzającej go odpowiedniej diagnozy, może mieć fatalne skutki na rozwój dziecka i choroby. Psychiatria dziecięca, jak i ta skierowana do dorosłych jest tak rozwiniętą dziedziną, że możemy szybko znaleźć pomoc specjalisty.

Gdzie zwrócić się o pomoc?

Psychiatra od razu kojarzy nam się ze szpitalem psychiatrycznym. Psychiatrzy nie pracują tylko i wyłącznie w szpitalach. Istnieje bardzo dużo różnego rodzaju poradni psychiatrycznych jak choćby poradnia oferująca leczenie psychiatryczne w Wołominie, Warszawie oraz innych większych miastach. Kluczowe jest zawsze przełamanie oporów przed pójściem do psychiatry. Psychiatra przeważnie zajmuje się ciężkimi przypadkami. Jeśli do takich nas nie zakwalifikuje, skieruje nas do psychologa. W przeciwnym przypadku może udzielić nam najlepszej opieki. Szczególnie dotyczy to w dużej mierze dzieci i młodzieży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Eksperymenty chemiczne – Jak robić to bezpiecznie?
Eksperymenty chemiczne – Jak robić to bezpiecznie?
Eksperymenty mogą być przeprowadzane w różnych miejscach – szkołach, placówkach badawczych, laboratoriach lub nawet w domu. Eksperymenty służą do przetestowania […]
Polecamy