Jak rozliczyć PIT z małżonkiem?

Biznes
szerokie-ramy
Jak rozliczyć PIT z małżonkiem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozliczanie PIT wydaje się łatwym zadaniem, jednak w pewnych sytuacjach może nastręczyć problemów. Zwłaszcza gdy robimy to pierwszy raz wspólnie z małżonkiem i chcemy odzyskać część zapłaconego podatku. Staje się to możliwe wtedy, gdy partner przynajmniej przez pewną część roku nie pracował. Jak postępować w takiej sytuacji?

Przez Internet

Jeżeli korzystamy z formy rozliczenia przez sieć, to musimy wiedzieć że system nie wygeneruje za nas automatycznie PIT-u, w którym będzie uwzględniony małżonek. Musimy więc zrobić to sami. Należy nasz PIT zmodyfikować, dopisując zarówno dane osobowe jak i zarobki partnera. Jeżeli współmałżonek nie odniósł żadnych dochodów, po prostu wpisujemy zero. Wtedy możemy liczyć na najwyższy zwrot z podatku dochodowego.

Szukamy pomocy

Będąc jeszcze niedoświadczonym podatnikiem możemy mieć problem z tym, by wszystko wypełnić prawidłowo. Dlatego wtedy dobrze jest skorzystać np. z pomocy firmy, która oferuje usługi księgowe Białystok ma mnóstwo takich przedsiębiorstw, bez problemu znajdziemy jedno z nich. W ten sposób na pewno nie popełnimy żadnego błędu, który mógłby narazić nas na odpowiedzialność przed fiskusem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co powinno znaleźć się w ogrodzie rodziny z małymi dziećmi?
Co powinno znaleźć się w ogrodzie rodziny z małymi dziećmi?
Aby zapewnić dzieciom atrakcyjne spędzanie czasu we własnym ogrodzie, warto zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Montując w nim kilka prostych […]
Polecamy