Warsztat samochodowy i wyposażenie, wchodzące w standardzie

W codziennej pracy mechanik korzysta z wielu różnorodnych maszyn oraz narzędzi, często specjalistycznych lub bardzo drogich. Bez profesjonalnego, wydajnego sprzętu nie mógłby naprawić żadnego pojazdu. Warto się z tego względu dowiedzieć, jakie oprzyrządowanie należy do podstawowego zaopatrzenia autoserwisów.

Naprawa aut – niezbędny ekwipunek

Kompletne wyposażenie warsztatu samochodowego składa się z rozmaitych przyrządów – od wielkogabarytowych począwszy, a na zupełnie niewielkich skończywszy. Z pewnością nie udałoby się wymienić wszystkich elementów zaliczających się do niezbędnika każdego mechanika, dlatego skupimy się na najważniejszych maszynach i gadżetach.

Zacznijmy od największych. W punkcie serwisowym niewątpliwie przydaje się ciężki sprzęt, np. podnośniki do unoszenia aut w celu sprawdzenia stanu podwozia. Dalej, absolutnym minimum są narzędzia pozwalające na regenerację i wymianę uszkodzonych części, czyli m.in. spawarki, zgrzewarki, urządzenia do obsługi ogumienia, inne elektronarzędzia czy nawet myjki. Aby dokonać przeglądu sprawności samochodu lub motocykla konieczny jest również komputer diagnostyczny, wykazujący wszelkie nieprawidłowości w budowie oraz funkcjonowaniu pojazdu. Wbrew pozorom, duże znaczenie ma także odzież robocza pracowników, dająca im ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku.

To, rzecz jasna, jedynie przykłady obowiązkowego oprzyrządowania. Zwykle mechanicy posługują się całym szeregiem charakterystycznych narzędzi – wszystko po to, by auta cieszyły oko swoich właścicieli przez długi czas.

Dodaj komentarz