Warsztat samochodowy i wyposażenie, wchodzące w standardzie

Technologia
szerokie-ramy
Warsztat samochodowy i wyposażenie, wchodzące w standardzie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W codziennej pracy mechanik korzysta z wielu różnorodnych maszyn oraz narzędzi, często specjalistycznych lub bardzo drogich. Bez profesjonalnego, wydajnego sprzętu nie mógłby naprawić żadnego pojazdu. Warto się z tego względu dowiedzieć, jakie oprzyrządowanie należy do podstawowego zaopatrzenia autoserwisów.

Naprawa aut – niezbędny ekwipunek

Kompletne wyposażenie warsztatu samochodowego składa się z rozmaitych przyrządów – od wielkogabarytowych począwszy, a na zupełnie niewielkich skończywszy. Z pewnością nie udałoby się wymienić wszystkich elementów zaliczających się do niezbędnika każdego mechanika, dlatego skupimy się na najważniejszych maszynach i gadżetach.

Zacznijmy od największych. W punkcie serwisowym niewątpliwie przydaje się ciężki sprzęt, np. podnośniki do unoszenia aut w celu sprawdzenia stanu podwozia. Dalej, absolutnym minimum są narzędzia pozwalające na regenerację i wymianę uszkodzonych części, czyli m.in. spawarki, zgrzewarki, urządzenia do obsługi ogumienia, inne elektronarzędzia czy nawet myjki. Aby dokonać przeglądu sprawności samochodu lub motocykla konieczny jest również komputer diagnostyczny, wykazujący wszelkie nieprawidłowości w budowie oraz funkcjonowaniu pojazdu. Wbrew pozorom, duże znaczenie ma także odzież robocza pracowników, dająca im ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku.

To, rzecz jasna, jedynie przykłady obowiązkowego oprzyrządowania. Zwykle mechanicy posługują się całym szeregiem charakterystycznych narzędzi – wszystko po to, by auta cieszyły oko swoich właścicieli przez długi czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybić się na rynku budowlanym?
Jak wybić się na rynku budowlanym?
Polska już od kilku lat przeżywa najprawdziwszy bum budowlany, który zamiast z czasem wygadać, to tylko coraz bardziej narasta. Na […]
Polecamy