4 powody, dla których warto odwiedzić Łódź

 Jedziemy do Łodzi

Jeżeli chcemy się przejść po najdłuższej handlowej ulicy w Europie, to jest to możliwe tylko w Łodzi. To znana chyba w całej Polsce ul. Piotrkowska, gdzie odbywają się różne imprezy, festyny, wydarzenia kulturalne i np. ciekawe, efektowne wieczorne widowiska. Szczególny charakter tego miejsca nadają tutaj riksze, czy rzeźby, pomniki upamiętniające ważne osoby związane z Łodzią. Są one wykonane w formie ławek, na których można oczywiście usiąść i np. zrobić zdjęcie.

Na pewno ciekawą atrakcją turystyczną jest dawna Wytwórnia Filmów Fabularnych. Poszukując noclegu w Łodzi, znajdziemy pokoje w hotelu, który znajduje się blisko tego miejsca. W tej łódzkiej wytwórni powstało kilkaset polskich filmów, które wpłynęły na rozwój polskiej kinematografii. Przy okazji wizyty w Łodzi zajrzyjmy do tutejszej palmiarni. To świetne miejsce na spacer, zwłaszcza gdy na zewnątrz robi się  zimno i jesiennie. Oczywiście latem i wiosną to też jest piękny ogród, w którym możemy posiedzieć, podziwiać roślinność, ale i pokaz motyli. 

Warte obejrzenia jest też Planetarium EC1, które mieści się obok Centrum Nauki. To jedna z lepszych placówek tego typu w Polsce, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Pełni funkcje kulturalne, artystyczne i edukacyjne. 

Jeszcze niedawno Łódź kojarzyła się z szarością i nijakością. Obecnie to prężnie rozwijające się miasto, a wszystkie atrakcje turystyczne w Łodzi możemy znaleźć na odpowiednich stronach internetowych. 

Dodaj komentarz

siedem + 1 =