Co warto zobaczyć w Islandii?

Islandia jest miejscem pięknym, które niewątpliwie każdy ceniący się podróżnik powinien odhaczyć na swojej liście. Zdumiewa swoim urokiem i naturalnym krajobrazem. Każdy, kto zobaczył jej wspaniałe widoki chciałby tutaj wrócić raz jeszcze. Na turystycznej mapie Islandii znajduje się przede wszystkim Latrabjarg. To lądowisko dla ptaków, największe w Europie, najdalej wysunięte na zachód. Można na nim spotkać przecudnej urody ptaki, zachwycające swoją wielobarwnością.

W dodatku droga, która prowadzi na ten klif przyprawia o duże wrażenia estetyczne. Znajduje się na pustkowiu, gdzie nie ma żadnych zabudowań ani punktów usługowych, tylko sama natura. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest wulkan Vatnajokull. Tutaj można zobaczyć nie tylko sam wulkan, ale również jaskinię, jezioro oraz lodowiec.

Naturalne piękno

Kolejną atrakcją jest Hveragerdi, czyli polana pełna zieleni, a na niej pełne dobrodziejstwo wodne. W tej przestrzeni znajdują się źródła, wyziewy oraz gorące rzeki, w których można się kąpać, nawet mimo niskich temperatur na zewnątrz. To niebywała przyjemność. Następnie można zobaczyć Hengifoss, czyli trzeci największy wodospad na Islandii. Aby się do niego dostać trzeba pokonać pieszą trasę, zajmującą około 45 minut. Na szczęście nie jest zbyt wymagająca i należy do tych średnio trudnych. W drodze do celu można podziwiać skalne konstrukcje o niebywałych kształtach. Żeby nie przegapić żadnego ważnego punktu, w sklepie Twoje Mapy warto zakupić przewodnik, który zawiera wszystkie najważniejsze informacje i mapy.

Dodaj komentarz

17 − 14 =