W jakich przypadkach warto pomyśleć o rozwodzie z orzeczeniem o winie?

Life & Style
szerokie-ramy
W jakich przypadkach warto pomyśleć o rozwodzie z orzeczeniem o winie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Według statystyk liczba rozwodów w naszym kraju wzrasta z każdym rokiem. Chociaż przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele, to jednak dość częstym powodem nieudanego związku, są niewierność małżeńska czy nadużywanie alkoholu. W takich sytuacjach możliwy będzie proces z orzeczeniem o winie jednego z partnerów. Warto więc dowiedzieć się czegoś więcej o tej formie rozwodów.

W pełni świadome działanie

Coraz więcej osób decyduje się na rozwód z orzeczeniem o winie. Taka opcja jest najlepsza w sytuacji, gdy to właśnie zachowanie naszego partnera wpłynęło na rozpad pożycia. Żeby sąd mógł stwierdzić winę, działanie danej osoby, musi być zależne od jej woli. Oznacza to, że małżonek był w pełni świadomy potencjalnych konsekwencji swojego postępowania. Dlatego na korzystny wyrok sądu możemy liczyć, kiedy doszło do zdrady, nadużywania alkoholu czy przemocy, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Wskazanie winnego w trakcie rozwodu niesie za sobą sporo korzyści dla drugiej osoby. Przede wszystkim poszkodowana strona nie musi ponosić opłat alimentacyjnych na rzecz swojego małżonka. Jeśli więc potrzebny jest nam adwokat rozwody Warszawa, stanowi doskonałe miejsce. W stolicy znajdziemy liczne kancelarie, za których pomocą pomyślnie przejdziemy przez rozpad małżeństwa. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Proste przepisy na wiosenne koktajle
Proste przepisy na wiosenne koktajle
Wiosna to idealna pora roku na zadbanie o swoją dietę. Wprowadzenie do niej więcej warzyw i owoców. Zawierają dużo witamin […]
Polecamy