Jak sprawić aby droga w pobliżu szkoły była bezpieczniejsza?

Life & Style
szerokie-ramy
Jak sprawić aby droga w pobliżu szkoły była bezpieczniejsza?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypadki drogowe z udziałem pieszych bardzo często kończą się ich śmiercią lub poważnymi uszkodzeniami ciała. Dlatego tak ważne jest to, aby zwłaszcza drogi oraz chodniki w pobliżu szkół były bezpieczne, aby ograniczyć ryzyko nieszczęścia. W tym celu stosuje się różnego rodzaju zabezpieczenia oraz środki ochronne.

Sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa w pobliżu szkół

Według przepisów prawa w pobliżu szkół muszą być umieszczone znaki informujące kierowców o tym, że zbliżają się do miejsc, w których muszą zachować szczególną ostrożność, ponieważ na jezdni może w najmniej oczekiwanym momencie pojawić się dziecko. Bardzo często stosuje się także progi zwalniające, które mają na celu mocno wyhamować rozpędzony samochód. Dzięki temu przejeżdżając w pobliżu szkoły ma on bardzo małą prędkość, która minimalizuje ryzyko groźnego potrącenia. W miejscach bardzo ruchliwych w godzinach szczytu szkoły decydują się na zatrudnienie osoby, która zajmuje się zatrzymywaniem ruchu i przeprowadzaniem przez pasy dzieci. W niektórych miastach tego rodzaju akcje są także organizowane przez lokalne komendy policji.

Oprócz zabezpieczeń niezwykle ważne jest także edukowanie dzieci odnośnie tego, jak powinny zachowywać się w pobliżu drogi. Już od najmłodszych lat warto uczyć podstawowych zasad ruchu drogowego oraz przechodzenia przez jezdnię. Dziecko powinno być także wyposażone w elementy odblaskowe, które zapewnią odpowiednią widoczność zwłaszcza wieczorami. Takie działania mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszyć ilość wypadków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak sprawić, aby mój dzień ślubu był wyjątkowy?
Jak sprawić, aby mój dzień ślubu był wyjątkowy?
Ślub to okazja jedyna w swoim rodzaju, dlatego pragniemy, by wszystko było tego dnia perfekcyjne. Piękna ceremonia, pełna atrakcji impreza […]
Polecamy