Jakie formy przesyłek są dostarczane na paletach?

Czym są przesyłki paletowe i czym się wyróżniają?

Przesyłki paletowe jak nazwa wskazuje, są towary, produkty, które zostają umieszczane na paletach. Zazwyczaj są to o dużych gabarytach dostawy, których waga przekracza standardowy limit. Ich waga dotyczy mniej więcej od 60 kg wzwyż. Dzięki przesyłkom paletowym kurierzy oraz inni roznosiciele paczek mają po prostu łatwiej, gdyż w transporcie bez problemu zmieści się duża liczba paczek wykraczających poza standardowe rozmiary. Tego rodzaju usługa jest fantastycznym sposobem na przesyłki zbiorowe, gdyż dzięki swojej olbrzymiej pojemności oraz wytrzymałości, pozwala na transportowanie ich dużej liczby, przekraczających standardowe paczki.

Co może być transportowane na paletach?

Korzystając z usługi przesyłek paletowych, które w znaczny sposób ułatwiają przewożenie paczek, między innymi można dostarczyć takie, które przekraczają 60 kg swojej wagi. Co w takim razie może się znaleźć? Przede wszystkim mogą być przewożone różnego rodzaju sprzęty RTV np. dużych rozmiarów telewizory, radio, głośniki, odtwarzacze itp. Transportowane mogą również zostać różnego rodzaju sprzęty AGD takie jak lodówki, kuchenki, pralki, suszarki, zmywarki czy okapy kuchenne. W skrócie mówiąc wszystko, co jest wielkie i ciężkie.

Dokąd może zostać transportowana przesyłka paletowa?

Przesyłki paletowe mają do siebie to, że ich dostarczenie jest bardzo szybkie. Już po pierwszym dniu od nadania na terenie Polski, przesyłka potrafi dojść do odbiorcy już po pierwszym dniu! Ponadto usługa ta oferuje również transport za granicę kurierem, gdzie więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.fastpost.pl/pomoc/informacja/firmy-kurierskie/304.

Przesyłka paletowa za granicę potrafi dojść nawet w ciągu 3 dni od jej nadania, co sprawia, że jest bardzo korzystna. Między innymi z tego względu znaczna część osób decyduje się na taką usługę. Nic w tym dziwnego, ponieważ przesyłki paletowe umożliwiają dostarczenie ciężkich przesyłek, które wykraczają poza standardowe paczki. Jeżeli zależy komuś na przewozie bardzo ciężkich ładunków oraz na szybkim jej zrealizowaniu, zdecydowanie warto zdecydować się na taki rodzaj usługi.

Dodaj komentarz